Marek Sapara sa teší na novú výzvu v tureckom Ankaragücü

SITA|28. jan 2010 o 13:15

Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara s najväčšou pravdepodobnosťou zmení dres, z Rosenborgu Trondheim putuje do Ankaragücü.

ISTANBUL. Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara s najväčšou pravdepodobnosťou zmení dres. Dvadsaťsedemročný stredopoliar, ktorý 3,5 roka hral za nórsky Rosenborg Trondheim, by sa mal stať najnovšou posilou tureckého prvoligového klubu Ankaragücü.

Podľa informácií na oficiálnej internetovej stránke aktuálneho nórskeho ligového šampióna odcestoval stabilný člen slovenskej reprezentácie vo štvrtok ráno do Turecka, aby sa podrobil lekárskym testom a dohodol detaily kontraktu. Podľa asistenta riaditeľa Rosenborgu Trondheim Erika Hoftuna sú už oba zainteresované kluby dohodnuté na podmienkach transferu a všetko by sa malo dotiahnuť v najbližších hodinách.

"Marek Sapara má už s nami len jeden rok platnú zmluvu, a keďže sme nechceli, aby jeden z kľúčových hráčov od nás odišiel zadarmo, rozhodli sme sa ho predať. Šanca, že by s nami podpísal nový kontrakt, bola totiž veľmi malá," vyhlásil Erik Hoftun.

Košický rodák Marek Sapara, ktorý na Slovensku hrával za Krásnu nad Hornádom, Košice a MFK Ružomberok, vníma avizovaný transfer ako novú šancu a veľkú výzvu. "Klub má veľmi skúseného trénera a podarilo sa mu získať viacerých nových kvalitných hráčov. Dúfam, že v blízkom období sa posunieme v tabuľke vyššie a neskôr postúpime aj do Ligy majstrov," povedal pre rbk.no dvojnásobný nórsky majster.

Pre Saparu je dôležité hrať na jar pravidelne v kvalitnej súťaži, keďže nechce prísť o nomináciu na tohtoročné majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike. "Myslím si, že keď budem hrávať v Turecku, moja šanca byť na svetovom šampionáte vzrastie. V Rosenborgu som prežil skvelé obdobie, našiel som si množstvo priateľov. RBK má najlepších fanúšikov, ktorým sa chcem aj touto cestou poďakovať. Nechcem si však nechať ujsť príležitosť pôsobiť v zaujímavom klube a v kvalitnej lige," dodal Sapara.

V aktuálne 14. tíme najvyššej tureckej futbalovej súťaže Süper Lig 2009/2010, ktorý koučuje bývalý tréner francúzskeho národného výberu Roger Lemerre, pôsobí aj slovenský reprezentačný gólman Štefan Senecký. "V stredu sa ku mne dostala informácia, že Marek by sa mal stať posilou nášho klubu. Bolo by skvelé, ak by sa to podarilo dotiahnuť do konca. Mal by som v mužstve krajana aj kamaráta," povedal pre agentúru SITA vo štvrtok popoludní Štefan Senecký.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Marek Sapara sa teší na novú výzvu v tureckom Ankaragücü