Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tréner Maďarov si proti Slovákom musí dať pozor: Nemôžu ma chytiť emócie

Dávid Hancko strieľa na bránu v zápase Slovensko - Maďarsko v kvalifikácii na ME vo futbale 2020. (Autor: TASR)
TASR|9. aug 2019 o 21:34

Prvý vzájomný zápas vyhrali Slováci.

BUDAPEŠŤ. Tréner maďarskej futbalovej reprezentácie Marco Rossi verí, že jeho zverenci uspejú v dôležitom zápase o postup na majstrovstvá Európy 2020 so Slovenskom.

Talianskeho kouča potešilo, že o duel je obrovský záujem medzi fanúšikmi, ktorí v priebehu dvoch hodín vykúpili všetky vstupenky.

Súboj sa uskutoční 9. septembra o 20.45 h v budapeštianskej Groupama aréne.

Prvý zápas vyhrali Slováci

Podľa trénera Maďarska už dávno nebol taký harmonický vzťah medzi mužstvom a fanúšikmi.

"Je výborné, že v reprezentácii vidím hráčov so zdravým sebavedomím. Popri tom je ešte dôležité, že mužstvo získalo dôveru fanúšikov. Kvalifikáciu na ME a dôležité víťazstvo proti Slovensku chceme aj my aj fanúšikovia a to pôsobí veľmi motivovane na hráčov a realizačný tím," uviedol Rossi pre oficiálny web maďarského zväzu.

"Ako som to už v minulosti povedal, septembrový zápas je veľmi dôležitý pre postup na ME 2020, ktoré sa budú konať aj v Budapešti. Slovensko má výborných hráčov, to sme mohli vidieť aj v prvom vzájomnom stretnutí, v ktorom sme prehrali," pokračoval.

Rossi si musí ustrážiť emócie

Podľa talianskeho trénera sa úspechy proti Chorvátsku a Walesu zrodili aj preto, lebo fanúšikovia hnali mužstvo k víťazstvám.

"Som veľmi šťastný, že je taký veľký záujem o mužstvo a že sa za taký krátky čas predali vstupenky na zápas so Slovenskom. Aj to dokazuje, ako veľmi potrebujeme nový Národný štadión, ktorý otvoria v novembri," vravel Rossi.

"Z vlastného príkladu viem, že zápas ako proti Slovensku je veľmi dôležitý a môže byť emotívny. Kvôli tomu som už dvakrát dostal trest, odkedy som tréner reprezentácie. Preto si proti Slovensku musím dať veľký pozor, aby ma nechytili emócie a aby som mužstvo viedol v rámci predpisov. Netreba zabudnúť aj na to, že výsledky sa môžu vyvíjať aj tak, že proti Azerbajdžanu budeme oslavovať veľký úspech. Bolo by pre mňa strašné, ak by som nemohol byť toho súčasťou," doplnil.

Obrovský záujem o vstupenky

Marco Rossi oznámi káder na dvojzápas s Čiernou Horou a Slovenskom 26. augusta a hráči budú mať zraz v Telki 1. septembra.

Maďarská reprezentácia odohrá 4. septembra prípravný duel v Podgorici s Čiernou Horou, o päť dní neskôr hostí v Groupama Aréne Slovensko.

Predaj vstupeniek sa začal v piatok o 10.00 h v onlajn sieti zväzu meccsjegy.mlsz.hu a v predajni Ticket Express Bálna v Budapešti. Záujem bol oveľa väčší ako počet dostupných lístkov.

Šesťtisíc pernamentkárov si už vstupenky zabezpečilo v predstihu, do predaja išli ostatné voľné lístky. Kapacita Groupama arény v medzištátnych zápasoch je 22.000 divákov.

Súvisiace články