Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Tréner Maďarska: Keď vyhráme nad Slovenskom, na 80 percent budeme na ME

Meno Marca Rossiho sa ocitlo medzi kandidátmi na trénera maďarskej reprezentácie. (Autor: SME - Tibor Somogyi)
SITA|29. júl 2019 o 14:04

Slováci nemajú podľa Rossiho lepší tím ako Chorvátsko či Wales.

BRATISLAVA. Taliansky futbalový tréner Marco Rossi pred rokom odišiel zo slovenského klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda a presunul sa na lavičku maďarskej reprezentácie. Na nej si zatiaľ počína solídne - Maďarsko koučoval v desiatich stretnutiach, z toho v šiestich zvíťazil.

"Keď ma vymenovali do funkcie, výsledky neodrážali skutočnú úroveň maďarského národného mužstva. Hlavným problémom bolo podľa mňa sebavedomie hráčov. V aktuálnom kvalifikačnom cykle sa to však zmenilo," uviedol 54-ročný kouč pre Új Szó.

Na Slovákov si verí

V "slovenskej" E-skupine kvalifikácie o postup na ME 2020 sú Maďari pred jesennými zápasmi na líderskej pozícii. Ešte ich však čaká viacero náročných duelov vrátane merania síl so Slovenskom, ktoré sa uskutoční 9. septembra v Budapešti.

V skupine túžia zabojovať o postup aj vicemajstri sveta Chorváti a "bronzové" mužstvo z ME 2016 vo Francúzsku - Walesania. Z každej skupiny postúpia na šampionát dva najlepšie tímy.

"Je veľmi dôležité, aby sme mali osud kvalifikácie vo vlastných rukách. Vieme, že máme šancu, ale ešte budeme hrať s veľmi silnými súpermi. V septembri máme najprv prípravný zápas v Čiernej Hore a potom zápas so Slovákmi. Tí sa pred duelom s nami stretnú ešte s Chorvátmi.

Už v prvom vzájomnom stretnutí v Trnave sme mohli vidieť, že Slovensko má dobrú obranu a stred poľa, ale septembrový zápas bude mať iný príbeh. Verím mojim hráčom. Slovensko má dobrý tím, ale nie lepší ako Chorvátsko alebo Wales, takže sa môže stať čokoľvek. Ak vyhráme, myslím si, že na 80 % už budeme na ME," poznamenal Rossi a pripomenul marcovú prehru Maďarska na Slovensku (0:2).

Nebudú hrať na troch obrancov

Práve v zápase na Slovensku nastúpil maďarský tím v rozostavení s tromi obrancami v línii.

"V doterajších desiatich zápasoch sme sedemkrát hrali so štvoricou obrancov a trikrát s tromi obrancami vrátane toho na Slovensku, kde sme prehrali. Takže je viac ako pravdepodobné, že v septembri v Budapešti proti tomuto protivníkovi nebudeme hrať na troch obrancov," doplnil.

Zápas medzi týmito susedmi sa uskutoční presne v deň, keď Rossi dovŕši 55 rokov.

"Ak sa dobre pamätám, na narodeniny som ešte nevyhral. Raz to však musí prísť," zakončil Marco Rossi, ktorý v minulosti viedol aj Honvéd Budapešť či Speziu a v hráčskych časoch pôsobil aj v nemeckom Eintrachte Frankfurt alebo mexickom Clube América.

Súvisiace články