Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Maradona sa stretol s rozhodcom, ktorý uznal jeho gól rukou

(Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 18. aug 2015 o 19:50

Je to jeden z najslávnejších momentov histórie. Argentínčan Diego Maradona skóroval vo štvrťfinále MS 1986 proti Anglicku rukou. V utorok sa bývalý útočník stretol s tuniským rozhodcom, ktorý jeho gól uznal.

TUNIS. Diego Maradona sa v Tunisku stretol s rozhodcom, ktorý pred 29 rokmi na majstrovstvách sveta 1986 uznal jeho legendárny gól rukou.

Alí bin Násir dostal od bývalého slávneho argentínskeho futbalistu okrem objatia a bozku aj podpísaný dres s venovaním: "Alímu, môjmu večnému priateľovi."

Maradona vo štvrťfinále šampionátu v Mexiku proti Anglicku (2:1) dosiahol gól rukou, keď vo výskoku preloboval brankára Petra Shiltona. Anglickí futbalisti protestovali, ale rozhodca gól uznal.

Televízne záznamy jasne dokázali, že Maradona skóroval nedovoleným spôsobom.

Slávny gól Maradonu rukou.

Svoj zásah kapitán neskorších majstrov sveta neskôr popísal ako "Božiu ruku". Tuniský rozhodca (dnes má 71 rokov) odštartoval pretrvávajúcu debatu o nasadzovaní rozhodcov z menej vyspelých futbalových krajín na významné zápasy MS či ME.

Násir neskôr z neregulárneho gólu obvinil vtedajšieho bulharského asistenta Bogdana Dotčeva, ktorý ho neupozornil na to, že argentínsky futbalista v inkriminovanom momente zahral rukou.

Tunisan Argentínčanovi venoval zarámovanú fotografiu, ktorá zobrazuje jeho, Maradonu a anglického kapitána Shiltona pred úvodným hvizdom pamätného štvrťfinále.

Informácie pochádzajú z internetového portálu CBSSports.com.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.