Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Maradona a ďalšie hviezdy odohrajú v Ríme benefičný zápas

Argentínska futbalová legenda Diego Maradona si zahrá v charitatívnom zápase. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 12. okt 2016 o 11:56

Výťažok zo stretnutia pôjde na pomoc obetiam ničivého zemetrasenia v Taliansku.

RÍM. Legendárny argentínsky futbalista Diego Maradona po čase opäť predvedie niečo zo svojho "kumštu". Stane sa tak v stredajšom charitatívnom zápase, ktorý sa uskutoční pod patronátom Pápeža Františka I.

Futbal pomôže obetiam zemetrasenia

Na podujatí s názvom "Zjednotení pre mier" by sa mali okrem majstra sveta z roku 1986 zúčastniť aj ďalšie zvučné futbalové mená - veterán talianskych trávnikov a ikona AS Rím Francesco Totti, Brazílčania Roberto Carlos a Cafu, Argentínčania Juan Sebastian Veron a Hernan Crespo, či z domácej scény Gianluca Zambrotta a Antonio Di Natale.

Benefičný zápas sa začne o 21.15 SELČ na Olympijskom štadióne v Ríme, jeho organizátorom je charitatívne združenie Scholas Occurrentes. Časť výťažku z predaja vstupeniek poputuje na konto obetí zemetrasenia, ktoré 24. augusta spustošilo centrálnu časť krajiny a vyžiadalo si takmer tri stovky mŕtvych.

Zahrá si aj Diego junior

"Som s Pápežom Františkom I. Vždy som tu bol pre neho. Robí skvelú prácu v rámci Vatikánu a pomáha celej katolíckej cirkvi. Preto som neváhal ani chvíľu a povedal 'áno' jeho iniciatíve usporiadať tento exhibičný zápas," uviedol Maradona. Ten sa priamo na ihrisku možno stretne aj so svojim synom Diegom juniorom, ktorý sa narodil už v Taliansku a hrá nižšiu súťaž v Neapole. Na exhibíciu dostal pozvánku aj on.

Prvý benefičný duel Scholas Occurrentes sa uskutočnil v septembri 2014 v Ríme. Maradona vtedy odohral celých 90 minút po boku inej legendy 80-tych a 90-rokov minulého storočia - talianskeho útočníka Roberta Baggia.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.