Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Manzizila dal v 7. švédskej lige 21 gólov. Za jeden zápas

Bývalý francúzsky profesionálny futbalista Yanick Djouzi (vľavo) Manzizila vytvoril nový rekord vo švédskom futbale. (Autor: facebook)
TASR|Publikované 13. aug 2014 o 08:37

Dvadsaťpäťročný futbalista prekonal 60-rokov starý švédsky rekord, keď v roku 1954 jeden autor strelil v stretnutí 18 gólov.

ŠTOKHOLM. Bývalý francúzsky profesionálny futbalista Yanick Djouzi Manzizila vytvoril nový rekord vo švédskom futbale, keď v zápase siedmej ligy medzi jeho Kongo United s Balrog Botkyrka Södertälje strelil 21 gólov.

Do streleckých štatistík si však tento unikátny výkon nezapíše, keďže demoralizovaný súper sa po tomto debakli odhlásil z ligy. Informovala agentúra Reuters.

Dvadsaťpäťročný futbalista prekonal 60-rokov starý švédsky rekord, keď v roku 1954 jeden autor strelil v stretnutí 18 gólov.

V zápase regionálnej štokholmskej súťaže prišiel Balrog o troch vylúčených hráčov a tak mohol gólový hrdina deptať súpera jednou úspešnou strelou za druhou. Množstvo gólov mu pripravil jeho brat a dvojča Alex.

"Minule som im strelil 12 gólov, takže som vedel, že mám šancu aj teraz si schuti zastrieľať. Nedá sa k tomu veľa čo povedať. Hlavne, že sa ľudia zabávali. Samozrejme, mám radosť, že som prekonal rekord a dúfam, že ešte nastrieľam stovky gólov," citoval Manzizilu švédsky Sportbladet.

Podľa švédskeho futbalového štatistika a historika Cläsa-Gorana Bengtssona síce výsledok súboja nebude platný, keďže Balrog vystúpil z ligy, individuálny výkon hráča však zostane v platnosti.

Yanick Djouzi Manzizila ako junior hrával v Anglicku v dresoch West Hamu United a Sheffieldu Wednesday, dva roky potom hral ako profík za Lille vo Francúzsku. Po návrate do Švédska sa dvojičkám nepodarilo získať zmluvu v prvej lige, a preto sa vraj rozhodli radšej hrať v siedmej lige, ako za málo peňazí v druhej.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.