Radosť futbalistov Middlesbrough. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. feb 2022 o 00:38 (aktualizované 5. feb 2022 o 03:38)

Manchester United - FC Middlesbrough 1:1 pp (1:0, 1:1), 7:8 po penaltách

Rozhodovali: Taylor - Beswick, Cann. ŽK: 42. Pogba, 114. Fred - 71. Tavernier

Diváci: 71 871

Manchester United: Henderson - Dalot, Varane (91. P. Jones), Maguire (C), Shaw - McTominay, Pogba (82. Fred) - Rashford (82. Elanga), Fernandes, Sancho (100. Mata) - Ronaldo

Middlesbrough: Lumley - Dijksteel, Fry, McNair - I. Jones (118. Bamba), Crooks (79. Payero), Howson (C), Tavernier, Taylor (91. Peltier) - Šporar (91. Connolly), Balogun (62. Watmore)

MANCHESTER. Futbalisti Manchesteru United vypadli vo 4. kole FA Cupu, keď nečakane nestačili na druholigový FC Middlesbrough 1:2 po penaltách.

V penaltách zvíťazil outsider 8:7.

V 25. minúte sa United ujali vedenia po góle Sancha. Predtým pritom ešte v 20. minúte nepremenil penaltu Cristiano Ronaldo.

V druhom polčase v 64. minúte však prišlo vyrovnanie Middlesbrough, ktoré zariadil Crooks.

Keďže stav bol nerozhodný, prišli na rad záverečné penalty. V tomto prípade už Ronaldo nesklamal. Nakoniec však svoj pokus minul Elanga a druholigista tak nečakane postúpil cez Manchester United.

Rozhodla až ôsma séria, keď Lee Peltier na strane Middlesbrough svoj pokus premenil a za domácich Anthony Elanga poslal loptu ponad brvno. Švédsky tínedžer bol jediný neúspešný exekútor v rozstrele.

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Veľké prekvapenie v FA Cupe, Manchester United nestačil na druholigistu