Haaland si otvoril strelecký účet v Manchestri City, presadil sa hneď dvakrát

Erling Haaland sa teší po strelenom góle v drese Manchestru City.
Erling Haaland sa teší po strelenom góle v drese Manchestru City. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. aug 2022 o 19:35

Nórsky kanonier rozhodol o triumfe City nad West Hamom.

Premier League - 1. kolo

West Ham United - Manchester City 0:2 (0:1)

Góly: 36. a 65. Haaland (prvý z 11 m)

West Ham United: Fabianski (29. Aréola) - Coufal, Zouma, Be. Johnson, Cresswell - Souček, Rice (C) - Bowen, Lanzini (58. Scamacca), Fornals (90+3. Coventry) - Antonio (57. Benrahma).

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Aké, Cancelo - Gündogan (C) (78. B. Silva), Rodri (89. K. Phillips), De Bruyne (89. Palmer) - Foden (89. Mahrez), Haaland (78. Álvarez), Grealish

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City vykročili za obhajobou titulu v anglickej Premier League víťazstvom. V nedeľnom dueli 1. kola triumfovali na ihrisku West Hamu United 2:0, keď o zisku troch bodov rozhodol dvoma gólmi nórsky kanonier Erling Haaland.

Haaland si otvoril strelecký účet v súťažnom zápase za City už v prvom polčase. V šestnástke domácich chcel obísť brankára Alphonsea Areolu a ten ho fauloval.

Haaland potom sám nariadený pokutový kop v 36. minúte bezpečne premenil strelou po zemi k pravej žrdi - 0:1. Areola prišiel na ihrisko iba sedem minút predtým, keď vystriedal zraneného Lukasza Fabianského.

City mali od začiatku jasnú územnú prevahu, no do šancí sa nedostávali a gól Kevina De Bruyneho v 28. minúte neplatil pre ofsajd.

Víťazstvo hostí poistil Haaland v 65. minúte, po skvelej kolmici za obranu od De Bruyneho osamotený pred brankárom nezaváhal - 0:2.

Nórsky útočník odišiel z ihriska v 78. minúte, West Ham nedokázal záver zdramatizovať kontaktným zásahom a v prvom kole vyšiel strelecky naprázdno.

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Haaland si otvoril strelecký účet v Manchestri City, presadil sa hneď dvakrát