Ten Hagovi premiéra vôbec nevyšla. Manchester United nečakane prehral

Tréner Erik ten Hag. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. aug 2022 o 16:53 (aktualizované 7. aug 2022 o 19:49)

Futbalistom United nepomohol ani vlastný gól súpera.

LONDÝN. Novému trénerovi Erikovi ten Hagovi nevyšla premiéra na lavičke futbalistov Manchestru United.

Jeho zverenci nestačili v nedeľnom stretnutí 1. kola Premier League na Brighton & Hove Albion, ktorému podľahli doma 1:2.

Veľkú zásluhu na trojbodovom úlovku hostí na Old Trafford mal nemecký stredopoliar Pascal Gross. V 30. minúte zužitkoval prihrávku od Dannyho Welbecka pred odkrytú bránu a o deväť minút neskôr zakončil rýchly brejk, keď do siete dorazil strelu Sollyho Marcha.

Stojaté ofenzívne vody sa ten Hag snažil rozvíriť krátko po prestávke, keď poslal na trávnik Cristiana Ronalda. Domácim sa podarilo znížiť v 68. minúte, keď si po rohu v snahe odvrátiť loptu do bezpečia nechtiac strelil vlastný gól Alexis Mac Allister - 1:2.

V ďalšom priebehu si však už hráči United nedokázali vytvoriť tlak, ktorý by rezultoval do vyrovnania.

Futbalisti Manchestru City vykročili za obhajobou titulu víťazstvom, keď triumfovali na ihrisku West Hamu United 2:0.

O zisku troch bodov rozhodol dvoma gólmi nórsky kanonier Erling Haaland, ktorý si v City otvoril strelecký účet v súťažnom dueli.

Leicester City neudržal dvojgólový náskok a s Brentfordom na svojom trávniku iba remizoval 2:2. V 86. minúte zariadil deľbu bodov Josh Dasilva.

Premier League - 1. kolo:

Manchester United - Brighton Brighton & Hove Albion 1:2 (0:2)

Góly: 68. Mac Allister (vl.) - 30. a 39. Gross

West Ham United - Manchester City 0:2 (0:1)

Góly: 36. a 65. Haaland (prvý z 11 m)

Leicester City - Brentford FC 2:2 (1:0)

Góly: 33. Castagne, 46. Dewsbury-Hall - 62. Toney, 86. Dasilva

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Ten Hagovi premiéra vôbec nevyšla. Manchester United nečakane prehral