Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Manažér Columbusu: S Gáboríkom to nevyšlo

(Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. mar 2014 o 10:37

V Columbuse priznali, že angažovanie Gáboríka skončilo neúspechom.

COLUMBUS. Generálny manažér Columbusu Blue Jackets Jarmo Kekäläinen pripustil, že angažovanie Mariána Gáboríka do mužstva nevyšlo.

Slovenský útočník prišiel do Columbusu vlani v závere prestupového obdobia z New York Rangers, v tíme Blue Jackets si veľa sľubovali od jeho angažovania.

V Columbuse však Trenčan nenaplnil očakávania a tím ho vymenil v závere tohtoročného obdobia do Los Angeles Kings.

„Rozmýšľali sme o jeho angažovaní dlho. Keď sme ho získali, chceli sme priniesť do tímu trochu viac zručností. Potrebovali sme do tímu hráča jeho kvalít. Jednoducho to s ním nevyšlo a prišiel čas na výmenu, pretože inak by v lete odišiel ako voľný hráč,“ povedal pre SportsNet HockeyCentral Kekäläinen.

Angažovanie Gáboríka bolo prvým veľkým krokom Fína v pozícii generálneho manažéra. Uvoľnenie Dericka Brassarda, Dereka Dorsetta, Johna Moora a šiesteho výberu v drafte bolo trocha vysokou cenou za Gáboríka, ktorý mal pred sebou ešte ročnú zmluvu a napokon vinou zranení odohral za Blue Jackets len 34 stretnutí.

Navyše, Slovákov štýl založený na rýchlej hre smerom dopredu sa nehodil do upracovaného prejavu Blue Jackets. Informácie zverejnil web NBC Sports.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.