Slováci vyhrali za deň dva zápasy, zdolali aj vicemajstrov Európy

Slovenskí reprezentanti v malom futbale počas EMF Nations Games 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|7. máj 2023 o 18:55

Rozhodujúci gól strelil Marek Blažej.

EMF Nations Games 2023 v Galante

Slovensko - Rumunsko 4:3 (1:1)

Góly: 2. Porvazník, 38. Krcho, 42. Remeň, 46. Blažej - 17. Balogh, 35. Nemitanu, 39. Nemitanu

GALANTA. Slovenskí reprezentanti v malom futbale si na EMF Nations Games v Galante pripísali dve víťazstvá v priebehu jedného dňa.

Po jednoznačnom triumfe 5:0 nad Anglickom si poradili aj s Rumunskom 4:3, pričom strieborný tím z ME 2022 v zápase dvakrát viedol.

Slováci však v záverečnej desaťminútovke otočil skóre. V 42. minúte vyrovnal Juraj Remeň a o štyri minúty neskôr rozhodol Marek Blažej.

"V záverečných minútach slovenská obrana odolávala tlaku Rumunov. Naši hráči hrali obetavo v obrane a často sa vrhali do striel. Odmenou im bolo udržanie tesného náskoku," referuje web nationsgames.eu.

Domov»Halové športy»Malý futbal»Slováci vyhrali za deň dva zápasy, zdolali aj vicemajstrov Európy