Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Majiteľ sa stáva poverčivým

Sportnet|Publikované 14. nov 2005 o 00:00

"Štyri mesiace učím v Prešove svojich zverencov hrať hádzanú a výsledky sa dlho nedostavovali. Až dnešný zápas naznačil možnosť obratu k lepšiemu," vravel po stretnutí Prešova s Bukurešťou domáci tréner František Šulc. A ďalej hovoril o hráčoch v zeleno-b

ielych dresoch už len v superlatívoch. "Zaslúžia si absolutórium. Som veľmi rád, že náročný duel zvládli hlavne psychicky. V náš prospech rozhodli dva faktory. Kondícia, vďaka ktorej sme Rumunov v istých momentoch valcovali, a rýchle protiútoky. Veľmi rád budem spolu s majiteľom klubu deliť chlapcom polmiliónovú odmenu."

Aké boli jeho pocity pred posledným pokutovým hodom Pokotyla, ktorý po čase rozhodol o postupe Tatrana do PVP? "Pomyslel som si, že aj keby ju nepremenil, nemáme sa za čo hanbiť. Ruslan vlastne ani nie je v našom tíme typickým sedmičkárom. Skôr Huňady s Kozlovom. Prvý menovaný však toho veľa neodohral a stavať na taký dôležitý moment studeného hráča z lavičky by bolo veľkým rizikom. V prípade druhého, hoci je nádejným a perspektívnym hráčom, som sa obával určitých emócií. Nezvyknem chváliť jednotlivcov, no tentoraz urobím výnimku a spomeniem brankára Bražnyka, ktorý doslova zlikvidoval najväčšiu hviezdu súpera, pivotmana Kozmu."

Práve tohto 206-centimetrového dlháňa spomenul ako jediného zo svojich zverencov tréner Dinama Constantin Stefan: "Zápas absolútne nezvládol. Ak by bol z množstva šancí premenil aspoň tri, štyri, postup by sme mali vo vrecku. Domácim však blahoželám k úspechu, urobili menej chýb ako my." Majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar priznal, že v závere boli chvíle, keď už ani on neveril v postup. Zároveň prezradil, že hoci nie je poverčivým, obliekol a obul sa na tento duel do toho istého obleku, trička a topánok ako pred rokom do Karvinej. U baníkovcov vtedy Prešov v poslednom zápase základnej skupiny vyhral a postúpil z druhého miesta do osemfinále Ligy majstrov. "Neviem, ale asi v tom niečo naozaj bude," dodal stručne na záver.

Súvisiace články