Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Maďarskí hádzanári si veria

Sportnet|Publikované 9. jún 2006 o 22:00

BRATISLAVA - "Musíme postúpiť," hlása maďarský denník Nemzeti Sport pred prvým zápasom play off so Slovenskom o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta (19. januára - 4. februára 2007). Dnes večer v Považskej Bystrici (19.00 h, rozhodujú Nemci Lemme ...

BRATISLAVA - "Musíme postúpiť," hlása maďarský denník Nemzeti Sport pred prvým zápasom play off so Slovenskom o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta (19. januára - 4. februára 2007). Dnes večer v Považskej Bystrici (19.00 h, rozhodujú Nemci Lemme a Ullrich) a o týždeň v Szombathely sa rozhodne o tom, či sa na šampionát do Nemecka prebojuje výber Petra Hatalčíka alebo Lászla Skaliczkého. Oba tímy na MS 2005 chýbali (Slovákov vyradili Francúzi, Maďarov Nóri), no naši južní susedia si opätovný neúspech nepripúšťajú. "Ak nepostúpime, odstúpim z funkcie," vraví Skaliczky.

Bilancia vzájomných súbojov hovorí v prospech súpera (4 - 3 - 8), no Peter Hatalčík od nástupu do funkcie ešte s Maďarmi neprehral. V posledných šiestich dueloch nás Maďari nezdolali. "Štatistika je potešiteľná, ale treba športovo priznať, že v konfrontáciách s nami v posledných rokoch nikdy nenastúpili v najsilnejšom zložení. Baráž bude úplne iná," varoval pred priveľkým optimizmom slovenský kouč. "Bude to oveľa ťažší súper než Rakúšania, cez ktorých sme sa prebojovali na ME do Švajčiarska," mieni pivot švajčiarskeho BSV Bern Muri Peter Hlavtúr.

(rh, tasr)

Nominácia SR

brankári: Štochl (Dunaferr), Meluš (Airport Budapešť), Putera (Karviná), krídla: Antl (Zürich), Kleis (Nyíregyhaza), T. Straňovský (Forchheim), Fuňák (Prešov), M. Straňovský (Ademar Leon), pivoti: Hlavtúr (Bern), T. Mažár (Prešov), Ivanov (N. Zámky), spojky: Tabačko (Antequera), Kukučka (Dunaffer), M. Valo (TV Willstätt), Demovič (bez klub. príslušnosti), Polakovič (Barakaldo), Mojzes (N. Zámky).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.