Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Maďari nás vyškolili, ich hra nemala slabinu

Sportnet|12. jún 2006 o 00:00

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Vysokou, no zaslúženou deväťgólovou prehrou 24:33 vstúpili slovenskí hádzanári do rozhodujúcich ...

Tomáš Mažár (vpravo) v súboji s Lászlóm Nagyom. Zo sobotňajšej kvalifikácie play off v Považskej Bystrici Slovensko - Maďarsko 24:33. Odveta sa hrá v sobotu v Szombathely. FOTO - ČTK

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Vysokou, no zaslúženou deväťgólovou prehrou 24:33 vstúpili slovenskí hádzanári do rozhodujúcich play off súbojov s Maďarskom o postup na budúcoročný svetový šampionát do Nemecka.

Naši južní susedia tak už pred sobotňajšou odvetou v Szombathelyi (o 18.00 h) prakticky rozhodli o postupujúcom tíme. Po sebavedomom výkone, akým sa prezentovali pred zaplnenou halou v Považskej Bystrici, ťažko predpokladať, že si ponúkanú šancu nechajú vziať. Najmä, keď na každom poste Slovákov jasne prevyšovali.

Vyšší, ale obratnejší Maďari si rýchlo vytvorili náskok, ktorý neustále narastal. Nemali problém zakončovať na spojke ani z väčších vzdialeností, zatiaľčo naši na dobre organizovanú hru súpera nevedeli nájsť recept. A to za ňou stál spoľahlivý Nándor Fazekas z nemeckého Lübecku. Richard Štochl v slovenskej bráne nemal deň. Bez problémov ho prekonával Buday (MKB Vezsprém) i obrovitý legionár Barcelony László Nagy (209 cm, 116 kg). Pivot Gyula Gál si na bránkovisku často robil, čo chcel.

Slovenský tréner Peter Hatalčík skúšal všetko možné, aby privodil zvrat, ale na Maďarov neplatilo nič. Najmä, keď naši reprezentanti viackrát pohoreli i vo vyložených príležitostiach. O desať gólov prehrávali už po desiatich minútach druhého polčasu (13:23) a ani počas následných presiloviek z náskoku súpera nedokázali veľa stiahnuť. Naopak, Maďari nám aj štyria proti šiestim dokázali streliť dva góly. (rh)

Kvalifikácia play off o postup na MS 2007

Slovensko - Maďarsko 24:33 (8:15)

Zostava a góly SR: Štochl, Meluš - T. Straňovský 2, Kukučka 1, Mojzes, M. Valo 7, Tabačko 1, T. Mažár 1, Polakovič 4/2, Hlavtúr, M. Straňovský 5/3, Antl 3/2, Demovič - najviac gólov Maďarska: Buday 8/1, Gál 6, L. Nagy 4. Pred 1400 divákmi rozhodovali Lemme a Ullrich (obaja Nem.), vylúčení 2 - 6, tr. hody 11/7 - 5/3.

Hlasy trénerovPeter Hatalčík, Slovensko: "Maďarská hra nemala slabinu vrátane striedajúcich hráčov. Na to, aby sme im vzdorovali, nám chýbali kilá a centimetre. Poznať to bolo najmä v hre jeden proti jednému. Výkon brankárov nás inokedy zdobil, no teraz boli žalostní. Najviac ma však mrzí, že sme v sebe nenašli dosť síl, aby sme sa pobili o čestnejší výsledok."

László Skaliczky, Maďarsko: "Najmä prvý polčas z našej strany sa mi páčil. Predviedli sme koncentrovaný a sebavedomý výkon. Eliminovali sme hru súperových spojok, zachytal nám brankár a zvládli sme i súhru pivota so spojkami. Slováci sa nevedeli dostať do tempa, a potom už stratili aj vieru."

Súvisiace články