OH Tokio 2020 / 2021: Klein nestačil na Duckwortha

Lukáš Klein - James Duckworth, dnes na OH 2020 Tokio, LIVE.
Lukáš Klein - James Duckworth, dnes na OH 2020 Tokio, LIVE. (Autor: Pavel Neubauer - TASR)
Sportnet|25. júl 2021 o 00:30 (aktualizované 25. júl 2021 o 07:00)

Sledovali ste ONLINE prenos z 1. kola dvojhry mužov OH Tokio 2020: Lukáš Klein - James Duckworth.

LONDÝN. Slovenský tenista Lukáš Klein a Austrálčan James Duckworth dnes hrali na olympijských hrách 2020 v Tokiu 1. kolo dvojhry mužov.

Klein nakoniec prehral za 2 hodiny a 22 minút 7:5, 3:6, 6:7(4).

Sledovali ste tenis online.

ONLINE PRENOS: Lukáš Klein - James Duckworth (LIVE 1. kolo dvojhry mužov, tenis na OH Tokio 2020 dnes)

Duckworth
Lukáš Klein dnes bol blízko k malej senzácii, aby ako outsider zdolal austrálskeho tenistu Jamesa Duckwortha, ale nepodarilo sa mu to hlavne preto, že nedoviedol do konca dobre rozbehnutý druhý set. Klein v ňom viedol 2:0 s brejkom, ale od tej chvíle prevzal Duckworth zápas do svojich rúk a druhý set úplne otočil. V rozhodujúcom sete mal jediný brejkbal Duckworth, ale nedokázal ho využiť, a tak napokon rozhodla o víťazstve tajbrejková lotéria. V nej mohol mať Klein šancu, ale stratil hneď prvé podanie a Duckworth ho už potom do ničoho nepustil a využil druhý mečbal pri svojom podaní. Zápas to bol rozhodne napínavý, ale bohužiaľ s nešťastným koncom pre slovenských fanúšikov. Vo dvojhre tak zostáva už iba Norbert Gomboš, ktorého o chvíľu čaká zápas prvého kola s americkým tenistom Gironom. Nenechajte si ho ujsť a okrem neho pôjde do akcie ešte raz Klein, ktorý bude bojovať o zlepšenie nálady po boku Poláška vo štvorhre. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch z olympijských hier v Tokiu!
Koniec zápasu
6:7
importantJames Duckworth druhý mečbal pri svojom podaní už dokázal zužitkovať, a tak sa tenisový turnaj vo dvojhre na olympijských hrách pre Lukáša Kleina končí už po prvom kole!
4-6
Zápas na prvý pokus nekončí, ale Duckworth má ešte jednu veľkú šancu pri svojom podaní.
3-6
importantAle svoje podanie stráca aj druhýkrát v tajbrejku a Duckworth bude mať k dispozícii tri mečbaly, z toho dva pri svojom podaní!
3-5
Klein bojuje o to, aby nepustil Duckwortha k mečbalom a zatiaľ sa mu to darí.
2-5
Duckworth zatiaľ v tajbrejku nestratil podanie, a preto ho od víťazstva delia iba dva body.
2-4
Nasleduje výmena strán za lepšieho stavu pre Duckwortha.
2-3
Vhod prichádza aj eso pre Kleina.
1-3
Klein potrebuje podržať obe podania, aby si udržal nádej a prvé z nich získal.
0-3
Austrálsky tenista si drží obe podania a odskakuje do trojbodového náskoku.
0-2
Duckworth sa minibrejk snaží potvrdiť a zatiaľ sa mu to darí.
0-1
Ten nezačína najlepšie, pretože Klein stráca hneď prvé podanie.
6:6
Tajbrejk je skutočnosťou, pretože Duckworth si podržal podanie čistou hrou.
0-40
Duckworth získava tri gembaly na zaistenie rozhodujúceho tajbrejku.
0-30
Druhý bod pre Duckwortha, ktorý smeruje za tajbrejkom.
0-15
Posledná šanca pre Kleina rozhodnúť pred tajbrejkom, ale Duckworth začína sebaisto.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude James Duckworth.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
Na záver gemu tretie eso pre Kleina, ktorý vedie 6:5 v rozhodujúcom sete a zaistil si tajbrejk.
40-0
Druhé eso v geme a Klein sa dostáva k trom gembalom.
30-0
Aj druhý bod putuje rýchlo na konto Kleina.
15-0
Kleina delí jeden gem od zaistenia tajbrejku a začína esom.
5:5
Tá je realitou a Duckworth vyrovnáva na 5:5 v rozhodujúcom sete.
0-40
Vyzerá to jednoducho pre Duckwortha, ktorý má šancu na čistú hru.
0-30
Austrálsky tenista nepúšťa Kleina do hry a dostáva sa do komfortného vedenia.
0-15
Duckworth podáva na udržanie v zápase, ale začína najlepším možným spôsobom.
5:4
5:4
5:4
Našťastie Kleina drží podanie a dostáva sa do vedenia 5:4.
40-30
Duckworth sa nechce zmieriť s týmto stavom a približuje sa k zhode.
40-15
Dva gembaly pre slovenského tenistu.
30-15
Klein sa na podaní predsa len dostal do formy v treťom sete a Duckworth už nemá toľko šancí.
15-15
Ale bod pre Duckwortha znamená varovanie pre Kleina, pretože nemôže si dovoliť zaváhať.
15-0
My už sme v úplnej koncovke zápasu a Klein začína podanie veľmi dobre.
4:4
Skončilo to však úplne rovnako a Duckworth vyrovnáva na 4:4 v treťom sete.
30-40
Podobne ako pri predošlom podaní Kleina ani Duckworth nevyužíva druhý gembal.
15-40
Prvá šanca nie je premenená, takže gem bude pokračovať.
0-40
Hneď tri gembaly pre austrálskeho tenistu na jednoznačné vyrovnanie.
0-30
Pomáha mu aj eso a vyzerá to na rýchlu odpoveď.
0-15
Duckworth začína svoju hru na podaní ziskom prvého bodu.
4:3
4:3
4:3
Gem Klein predsa len zakončuje a dostáva sa do vedenia 4:3 v treťom sete.
40-30
Ani druhá šanca nie je premenená a gem môže byť ešte poriadne komplikovaný.
40-15
Prvý gembal nie je využitý a Duckworth bojuje aj za tohto stavu.
40-0
Dokonca útok na čistú hru pre slovenského tenistu.
30-0
Zdá sa, že to bude pre Kleina konečne vydarený gem na podaní.
15-0
Chelo by to jednoduchší gem na podaní Kleina, ktorý začína ziskom prvého bodu.
3:3
Duckworth gem otáča a vyrovnáva na 3:3 v rozhodujúcom sete.
30-40
Kleinova šanca nepríde ani po tejto výmene, po ktorej má Duckworth gembal.
30-30
Duckworth potrebuje zabrať a darí sa mu to podobne ako Kleinovi v predošlom geme.
30-15
Ale možnosť pre Kleina sa rysuje, pretože sa dostáva do zaujímavého vedenia.
15-15
Bude to ťažké, pretože Duckworth zlepšil všetky čísla na podaní.
15-0
Prvý bod v treťom sete pre Kleina pri podaní Duckwortha, tak snáďa pridá aj ďalšie v tomto geme.
3:2
3:2
3:2
Znova otočka pre Kleina, ktorý si drží aj tretie podanie v rozhodujúcom sete a vedie 3:2.
40-30
Eso pre Kleina znamená gembal.
30-30
Aj ďalšia výmena končí úspechom Kleina, ktorý vyrovnáva.
15-30
Klein sa znova pokúsi utiecť hrobárovi z lopaty a nepúšťa súpera k brejkbalom.
0-30
Šiesty bod za sebou pre Duckwortha, ktorý má obrovskú šancu.
0-15
Klein začína prehranou výmenou ďalší gem na podaní a Duckworth môže znova cítiť šancu.
2:2
Duckworth na podaní nestráca zbytočne sily a vyrovnáva na 2:2.
0-40
Šanca na druhú čistú hru a ďalšie rýchle vyrovnanie.
0-30
Nič sa na tom nezmení ani po tejto výmene, ktorú znova získal Duckworth.
0-15
Duckworth si na podaní stále hrá svoje a Klein stále nezískal v treťom sete na returne ani loptičku.
2:1
2:1
2:1
Klein dokázal prežiť brejkbal a dostáva sa do vedenia 2:1 v rozhodujúcom sete.
A-40
Dokonca výhoda pre slovenského tenistu, ktorý bojuje zo všetkých síl.
40-40
Ale Klein sa nechce vzdať a dostáva gem na zhodu.
30-40
importantDuckworth sa dostáva k brejkbalu, ktorým by mohol zlomiť odpor Kleina.
30-30
Na pohode mu nepridá ani ďalšia dvojchyba.
30-15
Aj druhý bod pre slovenského tenistu, ktorý prežíva ťažké chvíle na kurte.
15-15
Bojuje sa o každý bod a Klein uspel v tomto prípade.
0-15
Hrá sa zatiaľ iba pri podaní Kleina, ktorý nezačína dobre ani druhý gem v rozhodujúcom sete.
1:1
Čistá hra pre austrálskeho tenistu, ktorý vstupuje do tretieho setu rovnako sebavedomo ako skončil ten druhý.
0-40
Duckworth mieri za rýchlym vyrovnaním.
0-30
Naozaj na podaní sa výrazne zlepšil a Klein sa už dostáva k možnostiam veľmi ťažko.
0-15
Bude však potrebné niečo uhrať aj na podaní Duckwortha, ktorý je už asi v tejto chvíli lepším hráčom.
1:0
Klein si obhájil prvé podanie a snáď mu to pomôže do ďalšieho tvrdého boja.
40-30
Štvrté Kleinove eso v zápase prichádza v najvhodnejší moment.
30-30
Duckworth sa chce dostať čo najrýchlejšie do brejku a Klein mu dáva malú šancu hneď v prvom geme.
30-15
Už to vyzerá lepšie pre Kleina, ktorý získal druhý bod za sebou.
15-15
Potom zvládol výmenu po prvom podaní a potrebuje získať prvý gem.
0-15
Začína sa tretí set a Klein zahral aj prvú dvojchybu.
0:0
Dlhšia prestávka pred rozhodujúcim tretím setom, v ktorom sa bude musieť pokúsiť Klein zastaviť rozbehnutého Duckwortha, ale táto dlhšia pauza by mohla pomôcť načerpať slovenskému tenistovi potrebnú energiu.
0:0
3:6
importantTen už austrálsky tenista premieňa a vyhráva druhý set 6:3 po výbornej otočke, bohužiaľ pre slovenského tenistu, ktorý sa mohol cítiť blízko k prekvapeniu a postupu do druhého kola.
40-A
importantAle už je to zrejme márna snaha, pretože Duckworth sa dostáva k druhému setbalu.
40-40
Najdlhší gem druhého setu stále nekončí a Klein ešte bojuje.
40-A
importantV tejto chvíli evidujeme prvý setbal pre Duckwortha.
40-40
Ale Duckworth odvracia piaty brejkbal zo siedmich v zápase a nechce pustiť Kleina späť do hry.
A-40
importantDruhá kľúčová príležitosť pre Kleina, ktorý už ďalšiu nemusí dostať!
40-40
Ale Duckworth ho dokázal odvrátiť, takže sa dostáva znova dve loptičky od zisku setu.
40-30
importantV hodine dvanástej sa dostáva Klein k brejkbalu, ktorým by sa vrátil do boja o druhý set!
30-30
Možnosť pre Kleina zabojovať o návrat ešte prichádza.
15-30
Už to vyzerá na setbaly pre Duckwortha, ktorý chce zakončiť druhý set čo najskôr.
15-15
Klein sa mu to pokúsi aspoň trochu sťažiť, ale po druhom brejku na podaní Duckwortha nemal takmer nič.
0-15
Tak postup sa teraz už výrazne vzdialil a Duckworth šprintuje za druhým setom.
3:5
importantAle druhý už nedokázal a Duckworth bude podávať na vynútenie si rozhodujúceho tretieho setu.
30-40
Prvý Klein ešte odvracia a drží nádej.
15-40
importantBudú tu hneď dva brejkbaly pre Duckwortha, ktorý môže definitívne zlomiť svojho súpera v druhom sete.
15-30
Vôbec sa to nevyvíja dobre a Duckworth môže rozhodnúť v tomto geme druhý set.
15-15
Je to však ťažké, pretože na podaní začína strácať vo výmenách po prvom podaní.
15-0
Klein sa mohol cítiť už celkom blízko k výhre, ale v tejto chvíli má k nej ďaleko a musí začať postupne zbierať stratenú sebadôveru.
3:4
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.
3:4
3:4
Austrálsky tenista chce zápas dostať do tretieho setu a približuje sa k tomu, pretože vedie 4:3.
30-40
Ale Duckworth na podaní o dosť lepší a dostáva sa ku gembalu.
30-30
Tento gem by však mohol znova zvrátiť celý priebeh setu aj zápasu v prospech Kleina.
15-30
Stále však cítiť, že Duckworth si viac verí a pomáhajú mu k tomu početnejšie nevynútené chyby Kleina.
15-15
Všetko raz musí skončiť a Kleinovi sa podarilo pretrhnúť suchoty na returne.
0-15
Duckworth pri svojom podaní získal už deviatu loptičku za sebou.
3:3
Tak snáď to slovenskému tenistovi pomôže, pretože vyrovnáva na 3:3.
40-30
Klein zvláda veľký bod a nepúšťa Duckwortha k ďalšiemu brejkbalu.
30-30
Nie je to jednoduché, pretože Duckworth sa postupne rozohral a má momentom na svojej strane.
30-15
Jednoducho Klein potrebuje túto hru zvládnuť a približuje sa ku gembalom.
15-15
Nie je dobrou správou, že klesá percento získaných bodov po prvom podaní, to však nie je tento prípad.
0-15
Klein sa potrebuje dostať späť hlavou do zápasu, ale nedarí sa a nezačína dobre na podaní.
2:3
2:3
2:3
Zrazu je otočené a Duckworth vedie 3:2 v druhom sete.
0-40
Opäť je tu šanca na druhú čistú hru za sebou pri podaní Duckwortha.
0-30
Lenže Duckworth po druhom stratenom podaní už nechce pripustiť podobnú príležitosť a na podaní hrá o dosť lepšie.
0-15
Klein trochu stratil niť a bolo by dobré, ak by sa chytil na príjme.
2:2
importantŽiaľ hneď prvú šancu Duckworth využíva a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.
40-A
importantNepomáha mu ani prvé podanie a Klein viac chybuje, takže Duckworth má šancu vrátiť sa do zápasu.
40-40
Ale bude musieť ísť cez zhodu iba druhýkrát v zápase.
40-30
Zdá sa, že Klein je z najhoršieho vonku a má gembal.
30-30
Duckworth sa môže tiež začať cítiť trochu frustrovaný, pretože sa stále neprepracoval k prvému brejkbalu.
15-30
Dôležitý bod, ktorý môže Kleinovi pomôcť zvrátiť tento stav.
0-30
Je to však podstatne horšie, keďže sa dostáva hneď do stavu veľmi nepriaznivého.
0-15
Klein nezačína hru na podaní pozitívne, pretože len druhýkrát v zápase stráca prvú výmenu.
2:1
2:1
2:1
Aj sa tak deje a Duckworth znižuje na 1:2 zo svojho pohľadu.
0-40
Duckworth sa približuje k čistej hre a ukončeniu série prehraných piatich gemov za sebou.
0-30
Ani Klein už nemá takú motiváciu bojovať o ďalší brejk, keďže mu stačí hrať hlavne na podaní.
0-15
Na podaní Duckwortha už žiadnu veľkú drámu asi nečakajme, pretože austrálsky tenista si ho jednoducho potrebuje podržať.
2:0
Klein si stále drží podanie celkom jednoznačne a vedie v druhom sete 2:0.
40-30
Vyzerá to ešte zaujímavejšie, keďže Duckworth získava aj ďalší bod a približuje sa k zhode.
40-15
Prvý nie je premenený a Duckworth sa už musí chopiť aj takejto príležitosti.
40-0
K tomu pridáva aj druhé eso a má tri gembaly.
30-0
Aj druhý bod pre slovenského tenistu, ktorému hrá všetko do karát a letí za životným úspechom.
15-0
Klein začína gem na potvrdenie brejku najlepším spôsobom, pretože triafa eso.
1:0
importantKlein po druhýkrát za sebou berie súperovi podanie a v tejto chvíli mu na postup do druhého kola stačí len strážiť si svoje podanie až do konca!
40-30
Duckworth sa ešte drží v boji o tento gem aj vďaka tretiemu esu v zápase.
40-15
importantSledujeme možno zlomové momenty celého zápasu, pretože Klein má ďalšie dva brejkbaly!
30-15
Vyzerá to nádejne, keďže Klein sa opäť približuje k brejkbalom.
15-15
Klein sa už na returne našiel a momentálne je určite lepším hráčom.
0-15
Tak sme zvedaví na odpoveď Duckwortha, ktorý si už na podaní nemôže dovoliť zaváhať.
0:0
7:5
importantDruhý setbal Klein už zo svojich rúk nepúšťa a víťazí v prvom sete 7:5, takže má nakročené za prekvapením!
40-30
Prvý ešte nie je využitý, ale netreba zúfať.
40-15
importantPrvé setbaly sú na svete a Klein ich bude mať hneď dva pri svojom podaní!
30-15
Klein sa približuje k setbalom pri svojom podaní a chýbajú mu už len dve loptičky.
15-15
Tento set by už nemal pustiť z rúk a je si toho vedomí, takže darí sa mu reagovať.
0-15
Po prvýkrát v zápase sa však nepodarilo odštartovať Kleinovi gem na podaní dobre, pretože stráca prvý bod.
6:5
6:5
6:5
importantKleinovi sa to darí a dostáva sa do vedenia 6:5, takže o malú chvíľu bude podávať na zisk prvého setu!
A-40
importantTak uvidíme, či trojka bude pre Kleina šťastná, pretože chcelo by to konečne brejkbal premeniť!
40-40
Žiaľ ani ten sa nepodarilo slovenskému tenistovi využiť, ale musí bojovať aj naďalej o jedenásty gem prvého set.
A-40
Prichádza aj druhá šanca pre Kleina, ktorý môže definitívne zlomiť prvý set vo svoj prospech!
40-40
Ten sa však Duckworthovi podarilo odvrátiť, takže dostáva hru na zhodu.
40-30
Klein predsa len zvládol dôležitý bod a bude mať ako prvý brejkbal v tomto stretnutí!
30-30
Zatiaľ stále čakáme v zápase na prvé možnosti pre hráča na príjme a nestane sa tak zatiaľ ani teraz.
30-15
Už môžeme hovoriť o väčšej šanci pre Kleina, ktorý bude môcť v nasledujúcich výmenách zabojovať o brejkbaly.
15-15
Klein sa dostal do výmeny a možno dostáva súpera pod menší tlak, pretože vyrovnáva.
0-15
Nevyzerá to na zmenu pri podaní Duckwortha, ktorý otvára gem ziskom bodu.
5:5
Klein si drží podanie čistou hrou, takže sa udržal v prvom sete a vyrovnal na 5:5.
40-0
Duckworth nedokáže na podaní Kleina nič vymyslieť a set bude pravdepodobne pokračovať.
30-0
Znova sa potvrdila štatistiky, že Klein otvára svoje gemy ziskom dvoch fiftínov za sebou.
15-0
Teraz sa už prípadné zaváhanie nedá odčiniť a Klein si je toho určite vedomí, preto začína aktívne a získava bod.
4:5
4:5
4:5
Je to čistá hra pre Duckwortha, ktorý sa dostáva opäť do vedenia 5:4 v koncovke prvého setu.
0-40
Vyzerá to beznádejne pre Kleina pri podaní Duckwortha, ktorý má tri gembaly.
0-30
Aj druhý bod pri podaní získava austrálsky tenista.
0-15
Ale ani Duckworth nemá na podaní čo i len náznak problémov a začína piaty gem prvým bodom.
4:4
Je to tak, keďže Klein využíva hneď prvú šancu a vyrovnáva aj po štvrtýkrát v prvom sete.
40-15
Dva gembaly pre Kleina, ktorý si už snáď neskomplikuje hru na podaní ako v prechádzajúcom prípade.
30-15
Keď už je vždy v komfortnejšom vedení, tak ani jeden stratený bod až tak nevadí.
30-0
Dovedna ani druhý fiftín v gemoch pri podaní stále nestratil a stále to platí.
15-0
Klein začína aj štvrtý gem na podaní ziskom prvého fiftínu.
3:4
3:4
3:4
V tejto chvíli sa tak už deje a Duckworth si drží podanie, preto vedie 4:3 v prvom sete.
15-40
Klein mu ju však nedovolí, pretože dokázal zastaviť sériu pri podaní Duckwortha.
0-40
Austrálsky tenista chce rýchlo odpovedať a má namierené za čistou hrou.
0-30
Duckworth pridáva druhé eso v zápase.
0-15
Klein stále viac chybuje, momentálne vedie na nevynútené chyby 7:3.
3:3
Je to pre Kleina dobré, pretože drží podanie aj s menšími problémami a vyrovnáva na 3:3.
A-40
Brejkbal pre súpera však Kein odmietol a má výhodu.
40-40
Prvá zhoda v zápase a Klein sa do nej dostáva v šiestej hre.
40-30
Ale na podaní sa nedarí Kleinovi zakončiť gem, ktorý bude pokračovať ešte aspoň jednou výmenou.
40-15
Ale potom znova dostal do hry dôležité prvé podanie, po ktorom si vypracoval dva gembaly.
30-15
Po dlhej bode stráca Klein výmenu pri podaní a dáva Duckworthovi málu šancu.
30-0
Druhý bod v rade pre Kleina a na jeho podaní je to zatiaľ dominancia.
15-0
Klein začína svoju hru bodom z podania.
2:3
2:3
2:3
Duckworth však drží aj tretie podanie bez väčších problémov a je vo vedení 3:2 v prvom sete.
30-40
Hra zatiaľ nekončí, keďže Klein odvracia prvý gembal.
15-40
Aj prvé eso pre Duckwortha v zápase, ktorý v tejto štatistike vyrovnáva na 1:1.
15-30
Dobré podanie pre austrálskeho tenistu, ktorý sa nedostáva pod tlak na podaní.
15-15
Stále však je v hre Kleina pomerne o dosť viac chýb, preto Duckworth má výhodu vo výmenách.
15-0
Konečne lepší začiatok pre hráča na príjme a Klein by chcel zaútočiť na podanie Duckwortha.
2:2
Výborne a je vyrovnané 2:2 z pohľadu Kleina.
40-0
Veľmi rýchly gem aj pri podaní Kleina, ktorý môže odpovedať rovnakým spôsobom na Duckworthovu čistú hru.
30-0
Obidvaja hráči na returne nedostávajú zatiaľ šance dostať sa do výmien, ktoré by im mohli vyhovovať.
15-0
Klein sa potrebuje držať svojho súpera a pomáha mu k tomu kvalitné podanie.
1:2
1:2
1:2
Aj sa tak deje a Duckworth je vo vedení 2:1 v prvom sete.
0-40
Vyzerá to na jednoduchý gem a šancu na čistú hru pre Duckwortha.
0-30
Aj druhý bod na podaní pre Duckwortha, ktorý si drží vysoké zapojenie prvého podania.
0-15
Austrálsky tenista je vo výmenách zatiaľ zo začiatku presnejším hráčom, takže začína dobre ďalší gem na podaní.
1:1
Klein zvláda prvý náročný gem na podaní a vyrovnáva na 1:1.
40-30
V tejto chvíli mu dobré podanie pomohlo dostať sa ku gembalu.
30-30
Zrazu sa to komplikuje a Klein bude mať problémy, aj keď zatiaľ nemusel ísť cez druhé podanie.
30-15
Duckworthovi sa darí dostať prvé podanie Kleina do hry a následne získava prvý bod na príjme.
30-0
Aj druhý bod pre slovenského tenistu, takže Duckworth zatiaľ nedostáva žiadnu šancu.
15-0
Dôležitý začiatok pri svojom podaní pre Kleina, ktorý by si ho rád podržal.
0:1
Teraz je už prvý gem zápasu na konci a Duckworth sa dostáva do vedenia 1:0.
30-40
Prvý nie je premenený, keďže Klein znova uspel vo výmene.
15-40
Žiadne náznaky problémov v úvodnom geme a Duckworth sa dostáva k dvom gembalom.
15-30
Znova dobré podanie austrálskeho tenistu, ktoré znamená bod pre Duckwortha.
15-15
Klein sa dostal do výmeny a bol v nej presnejší ako súper, preto zaslúžene získava fiftín.
0-15
Stretnutie sa začalo a Duckworth získava prvý bod na podaní.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vitajte pri sledovaní olympijského tenisového turnaja, ktorý sa naplno rozbehol včera a dnes bude mať Slovensko v Tokiu hneď trojnásobné tenisové zastúpenie. Do dvojhry sa dostanú Lukáš Klein a Norbert Gomboš, okrem toho však Klein bude hrať aj vo štvorhre s Filipom Poláškom. Teraz sa zameriame na vystúpenie Kleina vo dvojhre, ktorý vyzve austrálskeho tenistu Jamesa Duckwortha. Ten je favoritom, pretože je v rebríčku o dosť vyššie postavený, ale olympijský turnaj má svoje špecifiká a ani na ňom nie je núdza o prekvapenia, preto by sme boli radi, ak by sa Klein o jedno postaral.

Lukáš Klein: Slovenský tenista, ktorý sa vo svetovom rebríčku nachádza v polovici tretej stovky, prišiel do Tokia hlavne pomôcť ako partner Poláškovi vo štvorhre. Situácia sa však vyvŕbila tak, že po odstúpení Berrettiniho dostal šancu štartovať vo dvojhre ako náhradník, a preto sa jej ihneď chopil. Klein v tejto sezóne na tvrdom povrchu odohral iba štyri zápasy, takže aj to môže byť menšia nevýhoda pre nášho tenistu. Na druhej strane Klein rozhodne nemá čo stratiť a môže sa celému tenisovému svetu v Tokiu ukázať v pozitívnom svetle.

James Duckworth: Austrálsky tenista je až o šesť rokov starší, ale jeho vzostup zastavilo zranenie, a preto v kariére už asi úplne nenaplní svoj potenciál. Na rozdiel od jeho súpera Duckworth dokázal nazbierať pomerne veľké úspechy na úrovni challenger, keď má na svojom konte už 11 titulov. V súčasnosti sa snaží opäť predierať vyššie tenisovým rebríčkom a naposledy na Wimbledone došiel do tretieho kola, čo je preňho najlepší výsledok na grandslame.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 04:00.

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Tenis»OH Tokio 2020 / 2021: Klein nestačil na Duckwortha