OH Tokio 2020 / 2021: Polášek a Klein vyradili ruských favoritov

Lukáš Klein/Filip Polášek - Aslan Karacev/Daniil Medvedev dnes, 1. štvorhra tenis, OH Tokio 2020, LIVE. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. júl 2021 o 00:45 (aktualizované 25. júl 2021 o 11:39)

Sledovali ste ONLINE prenos z 1. kola štvorhry mužov OH Tokio 2020: Lukáš Klein/Filip Polášek - Aslan Karacev/Daniil Medvedev.

LONDÝN. Slovenskí tenisti Lukáš Klein a Filip Polášek dnes hrali na olympijských hrách 2020 v Tokiu 1. kolo štvorhry mužov proti dvojici Ruského olympijského výboru Aslan Karacev a Daniil Medvedev.

Slovenský pár prekvapil favoritov a po triumfe 7:5 a 6:4 postúpil do osemfinále.

Klein hral v jeden deň aj zápas dvojhry aj štvorhry. Pre oboch slovenských tenistov ide o prvú olympiádu.

Sledovali ste tenis online.

ONLINE PRENOS: Lukáš Klein/Filip Polášek - Aslan Karacev/Daniil Medvedev (LIVE 1. kolo štvorhry mužov, tenis na OH Tokio 2020 dnes)

Klein, Polášek
Kto by to bol čakal, ale je to pravda! Lukáš Klein a Filip Polášek ako outsideri tohto stretnutia porážajú ruskú dvojicu Aslan Karacev a Daniil Medvedev, čím roztrhali papierové prognózy a vo štvorhre na OH v Tokiu postupujú do druhého kola! Tešíme sa spoločne s nimi a tešíme sa na ich ďalšie stretnutie na tomto podujatí.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte peknú nedeľu.
Koniec zápasu
4:6
importantGEM, SET, ZÁPAS SLOVENSKO!!! Moju prosbu Lukáš Klein a Filip Polášek moju prosbu splnili a vyhrávajú po potvrdenom brejku druhý set pomerom 6:4 a po výhre 2:0 na sety postupujú na OH do druhého kola! Fantázia, gratulujeme!
40-A
importantDruhý mečbal pre Slovensko! Chlapci, premeniť!!!
40-40
Áno! Filip Polášek strieda lepšie podanie s horší, teraz to bol našťastie kvalitný servis.
A-40
importantRusko získava tretí brejkbal na udržanie sa v tomto zápase! Dokážeme ho odvrátiť?
40-40
Zostal nevyužitý po presnom returne súpera, sme späť na zhode.
40-A
importantMečbal pre Slovensko!
40-40
Aj ten sme však dokázali odvrátiť. Veľký boj pokračuje ďalej.
A-40
importantDruhý brejkbal pre Rusko na udržanie sa v tomto zápase!
40-40
Brejkbal je odvrátený! Polášek v správny čas ukázal svoj presný servis.
40-30
importantNuž a je tu brejkbal pre Rusko! Hra nervov to je teraz.
30-30
Po 30 na oboch stranách. Rusi to ešte nevzdávajú a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Dvojchyba od Poláška.
0-30
Nasleduje priamy bod, vyhrávame o dve loptičky a začíname sa približovať postupu.
0-15
Filip Polášek začal dôležitý servis úspešne, po podaní išiel na sieť a volejom získava tento fiftín.
4:5
Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.
4:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:5
importantFantázia! Lukáš Klein zahral presný forhend a zrodil sa prvý brejk v druhom sete. Slovensko vyhráva 5:4 v druhom sete a ideme podávať na víťazstvo v tomto zápase!
15-40
importantMedvedev poslal bekhend do autu, získavame dva brejkbaly!
15-30
Znova je na sieti úspešné Slovensko, pri servise súpera vyhrávame o jeden fiftín.
15-15
Po 15, Medvedev si pomohol servisom.
0-15
Polášek sa prezentuje na sieti presným úderom a táto loptička putuje na naše konto.
4:4
importantHneď prvý gembal Slovensko využíva a vyrovnávame na 4:4 v druhom sete! Stále čakáme na prvý brejk v tomto dejstve.
15-40
Dva gembaly pre Slovensko po presnom servise Kleina.
15-30
Na return súpera odpovedal Polášek úderom do pásky.
0-30
Nepresný forhend od Medvedeva, druhá loptička v rade pre Slovensko.
0-15
Lukáš Klein začína tento gem priamym bodom.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.
4:3
4:3
importantAj Rusi teraz zaznamenávajú čistú hru a idú v druhom sete do vedenia 4:3!
40-0
Kleinov nízky forhend končí na páske, tri gembaly pre súpera.
30-0
Presný skrátený úder už Polášek nestihol dobehnúť.
15-0
Loptu získava Karacev, Medvedev.
3:3
importantČistou hrou Slovensko vyrovnáva na 3:3 v druhom sete, v tomto dejstve zatiaľ čakáme na prvý brejk a vôbec brejkbalovú príležitosť!
0-40
Priamy bod, získavame tri gembaly.
0-30
Medvedev posiela dlhý bekhend von z kurtu.
0-15
Polášek musel cez druhý servis, Karacev ho však odvrátil len do autu.
3:2
3:2
3:2
importantRusi sa čistou hrou dostávajú v druhom sete do vedenia 3:2!
40-0
Karacev ukončil výmenu od siete presným smečom, tri gembaly pre Rusko.
30-0
Bekhend od Poláška končí na páske.
15-0
Medvedev zahájil tento gem esom.
2:2
importantDruhý gembal už Slovensko využíva, 2:2 v druhom sete!
15-40
Tá sa napokon nezrodila, úder Poláška zastavuje páska.
0-40
Ďalší priamy bod, máme šancu na čistú hru.
0-30
Po druhom servise Kleina returnoval Karacev do autu.
0-15
Lukáš Klein sa postaral o priamy bod.
2:1
2:1
2:1
importantOpäť je tu priamy bod, Rusko vyhráva v druhom sete 2:1!
40-15
Karacev s úspešným servisom, sú tu dva gembaly.
30-15
Od siete úspešne skrátil výmenu Medvedev, druhá loptička v rade pre Rusko.
15-15
Po 15 na oboch stranách, Rusi si pomohli priamym bodom.
0-15
Nepresný forhend od Karaceva končí za čiarou, fiftín pre Slovensko.
1:1
importantKaracev poslal dlhý úder do autu, druhý gembal sme využili a vyrovnávame na 1:1 v druhom sete!
15-40
Súper úspešne skrátil výmenu, čistá hra to teda nebude.
0-40
Lukáš Klein sa nenechal na sieti prelobovať a presným úderom ukončil túto výmenu. Tri gembaly pre Slovensko.
0-30
Situácia sa opakuje, Slovensko vyhráva v tomto geme o dve loptičky.
0-15
Priamym bodom odštartoval Polášek tento gem.
1:0
importantVyzeralo to, že Slovensko prerazí hneď prvé podanie Ruska v druhom sete, nestalo sa však tak. Medvedev si servis udržal a Rusi vyhrávajú v druhom sete 1:0!
40-30
Napokon prichádza gembal.
30-30
Dve loptičky v rade aj pre nášho súpera. Po 30 a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Medvedev si pomohol priamym bodom, stále však majú Rusi pri svojom podaní problémy.
0-30
Od siete zahral Polášek presný slajs a Slovensko vyhráva o dve loptičky.
0-15
Dvojchybou odštartoval Medvedev druhý set.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Daniil Medvedev.
0:0
5:7
importantVýborne! Medvedev zahral len úder do pásky a tak Slovensko využíva hneď prvý setbal. Lukáš Klein a Filip Polášek zvíťazili v prvom sete po potvrdenom brejku 7:5 a sú vo vedení 1:0 na sety! Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, my veríme, že to naši chlapci zvládnu.
15-0
Dôležitý servis však nezačíname úspešne, Rusi zahrali presný return.
5:6
importantÁNO! Slovensko získava prvý brejk v tomto zápase a ujíma sa vedenia 6:5 v prvom sete! Verme, že teraz zvládneme servis na potvrdenie brejku a zároveň víťazstvo v úvodnom dejstve.
30-40
importantKaracev reaguje na return od Kleina len úderom do pásky! Slovensko získava brejkbal!
30-30
Lukáš Klein skrátil výmenu, po 30. Tak, príde gembal či brejkbal.
30-15
Priamy bod, Rusko opäť vyhráva o jednu loptičku.
15-15
Vynikajúci forhend od Poláška z returnu, po 15.
15-0
Medvedev začína tento gem esom.
5:5
importantFilip Polášek musel cez druhý servis, ale ten bol úspešný a dôležité podanie Slovensko zvládlo. Je to teda 5:5 v prvom sete a úvodné dejstvo môže pokračovať ďalej!
30-40
Teraz už Klein na sieti vytiahol presný volej a získavame gembal na udržanie sa v prvom sete.
30-30
Klein nedokázal teraz na sieti presne reagovať na return súpera, po 30. Uvidíme, čo bude ďalej nasledovať.
15-30
Teraz zahral presný forhend Karacev, znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Priamy bod od Poláška, vyhrávame v dôležitom geme o dve loptičky.
0-15
Klein po presnom servise Poláška od siete zakončil výmenu presným úderom.
5:4
5:4
5:4
importantRusi sa čistou hrou dostávajú do vedenia 5:4 v prvom sete! Slovensko musí podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.
40-0
Sú tu tri gembaly.
30-0
Poláškov forhend zastavuje páska, druhá loptička v rade pre nášho dnešného súpera.
15-0
Rusi začali tento servis úspešne a to priamym bodom.
4:4
importantTretie eso na našom konte, vyrovnávame na 4:4 v prvom sete! Aj naďalej teda čakáme na úvodný brejk, sledujeme vyrovnaný tenis v úvodnom dejstve.
15-40
Priamy bod a získavame dva gembaly.
15-30
0-30
Druhá loptička v rade pre Slovensko v tomto geme.
0-15
Kleinov servis vrátil Karacev do pásky.
4:3
4:3
4:3
importantBezproblémový servis od Medvedeva, čistou hrou sa Rusi dostávajú do vedenia 4:3 v prvom sete!
40-0
Medvedev zaznamenáva priamy bod a ten so sebou prináša tri gembaly.
30-0
Rusi boli na sieti opäť lepší a vyhrávajú o dve loptičky v tomto geme.
15-0
Karacev si počkal na sieti a presným úderom získava fiftýn.
3:3
importantFilip Polášek však ďalšie komplikácie nepripustil, tie dvojchyby napravil esom a Slovensko vyrovnáva v prvom sete na 3:3!
30-40
Problémy pre Slovensko, Filip Polášek s druhou dvojchybou v rade!
15-40
Čistá hra to nebude, je tu dvojchyba od Poláška.
0-40
A opäť Klein od siete úspešne zakončil výmenu v prospech Slovenska a získavame tri gembaly.
0-30
Klein na sieti úspešne reagoval na forhend Medvedeva a Slovensko vyhráva o dva fiftíny.
0-15
Priamym bodom zahájil Polášek tento gem.
3:2
3:2
3:2
importantNa druhý pokus však súper Slovenska v tomto zápase už gem ukončil, Rusko vyhráva 3:2 v prvom sete!
40-15
Čistá hra to nebude, Polášek zahral presný return.
40-0
Po ese prichádzajú tri gembaly.
30-0
Karacev musel cez druhý servis, po ňom však prišiel nepresný úder Kleina a Rusko vyhráva o dva fiftíny.
15-0
2:2
importantFilip Polášek však ukončil tento gem presným bekhendom a Slovensko vyrovnáva na 2:2 v prvom sete! Zatiaľ čakáme na úvodný brejk.
30-40
Prvý gembal však nepremieňame, teraz je na sieti úspešný náš dnešný súper.
15-40
Priamy bod od Kelina, získavame dva gembaly.
15-30
Filip Polášek si skúsene počkal na sieti a presným volejom poslal Slovensko opäť do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Následne však na konto Slovenska putuje prvé eso, po 15.
15-0
Svoj prvý servis Klein v tomto zápase nezahájil úspešne, Karacev vytiahol presný return.
2:1
2:1
2:1
importantTento servis už zvládol náš súper oveľa lepšie a čistou hrou sa dostáva v prvom sete do vedenia 2:1!
40-0
Opäť chybujeme na sieti a náš súper získava tri gembaly.
30-0
Klein na sieti chyboval, Rusko vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Medvedev musel cez druhý servis, po ňom následne Polášek zakončil výmenu do siete.
1:1
importantSlovensko pri svojom prvom servise, o ktorý sa postaral Filip Polášek nemalo žiadne problémy a vyrovnáva na 1:1 v úvodnom dejstve!
15-40
Ďalší presný servis od Poláška a prichádzajú dva gembaly.
15-30
0-30
Lukáš Klein zahral víťazný forhend a Slovensko vyhráva o dva fiftíny v tomto geme.
0-15
Filip Polášek zahájil prvý servis Slovenska priamym bodom.
1:0
Druhý gembal je z pohľadu Rusov využitý a zvládli náročný úvodný gem, v ktorom museli odvrátiť stav 0:40.
A-40
Ruský pár si vzápätí vybojoval druhú možnosť na uzavretie úvodného gemu.
40-40
Tú však nepremieňajú, pretože ich sériu víťazných fiftínov zastavuje Klein s Poláškom.
A-40
Medvedev s Karacevom sa dostávajú na výhodu.
40-40
Tretia výmena v rade, ktorá ide na konto ruskej dvojice a tá sa dostáva v prvom geme z najhoršieho.
30-40
Ani druhý nie je využitý, takže Kleinovi s Poláškom zostáva už iba jediný.
15-40
Prvý z nich je minulosťou a ruská dvojica bude ešte o svoje podanie tvrdo bojovať.
0-40
importantDokonca tri brejkbaly pre slovenskú dvojicu, ktorá má veľkú šancu na zobratie podania!
0-30
Zaujímavý začiatok úvodného gemu, ktorý prináša ihneď problémy pre dvojicu Medvedeva s Karacevom.
0-15
Na podaní začína ruská dvojica, ale úvodná výmena sa vydarila lepšie Kleinovi s Poláškom.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Aktéri tejto štvorhry sú už nastúpení na kurte. Absolvujú krátku rozcvičku a prvý set sa môže začať!
Prajem príjemné nedeľné ráno! Olympijsky tenisový turnaj pokračuje ďalej a v hre sú už aj naši reprezentanti. Približne o 04:00 ráno nastúpil na zápas dvojhry Lukáš Klein a predviedol veľmi bojovný výkon, do druhého kola však nepostúpil po prehre v rozhodujúcom tajbrejku tretieho setu, ďalej teda na turnaji pokračuje jeho súper Duckworth z Austrálie.

Lukáš Klein sa dnes ešte spoločne s Filipom Poláškom predstaví vo štvorhre. O postup sa pobijú s ruskou dvojicou. Pôvodne bolo toto stretnutie plánované na 07:00, ale zápas sa predbežne posúva na 08:00.
Vítam všetkých fanúšikov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie štvorhry, v ktorom nastúpia Aslan Karacev a Daniil Medvedev proti Lukášovi Kleinovi a Filipovi Poláškovi. Predbežný začiatok je naplánovaný na 7:00.

Do programu OH sa v sobotu už dostal aj tenis a v nedeľu skoro ráno sa do hry dostávajú aj naši reprezentanti. V tenise má Slovensko svoje zastúpenie len u mužov. Približne o 04:00 hodine v nedeľu ráno sa v dvojhre predstaví Lukáš Klein a predbežne o 07:00 by sa potom v dvojhre mal predstaviť Norbert Gombos.

Lukáš Klein sa okrem dvojhry predstaví aj vo štvorhre, kde bude Slovensko reprezentovať spoločne s Filipom Poláškom. Ich súperom bude v prvom kole bude ruská dvojica Karacev a Medvedev. Začiatok zápasu je avizovaný na 07:00 ráno, ale keďže Klein hrá ešte približne od 04:00 dvojhru je otázne, kedy toto stretnutie začne. Treba teda začiatok začať sledovať od tej 07:00, skorej to určite nebude, ale neskoršie to môže byť.

Podľa vypísaných kurzov je favoritom tohto stretnutia ruská dvojica. Keď sa pozrieme na postavenie v rebríčku, tak Karacev sa nachádza na 24. mieste, Medvedev je dokonca svetová dvojka vo štvorhre! Filip Polášek je momentálne na 11. mieste, Lukáš Klein je až na 262. mieste.

My však budeme držať palce našim dvom reprezentantom, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 07:00.

Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Tenis»OH Tokio 2020 / 2021: Polášek a Klein vyradili ruských favoritov