Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Haraslín sa dočkal, po rokoch sa vracia do slávnej Serie A

Lukáš Haraslín. (Autor: TASR/Lukáš Grinaj)
TASR|31. jan 2020 o 18:27

Poliaci ho pustili na hosťovanie.

SASSUOLO. Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín zamieril na hosťovanie z poľskej Lechie Gdansk do talianskeho Sassuola. V klube Serie A strávi jarnú časť sezóny, súčasťou dohody je opcia na trvalý prestup.

Ak v lete skompletizujú prestup, na 23-ročného krídelníka čaká zmluva na tri roky.

"Boli to náročné rokovania, keďže Lechia ho nechcela pustiť. Navyše, o Lukáša mali záujem viaceré tímy, napríklad aj Standard Liége. V piatok ráno sme pricestovali do Talianska z Turecka, kde bol Lukáš na sústredení s Lechiou," uviedol hráčov agent Juraj Vengloš, riaditeľ CSM-Agency.

"Po absolvovaní zdravotných testov sme dotiahli jeho presun z Lechie Gdansk do Sassuola," doplnil Vengloš.

Haraslín sa vracia do známeho prostredia, v Taliansku pôsobil v rokoch 2013 - 2015 v juniorke Parmy. Za seniorský tím odohral v najvyššej súťaži dva zápasy.

V Poľsku odohral dosiaľ celkovo 101 duelov a strelil 13 gólov.

"Som rád, že som tam, kde som chcel byť. Vrátil som sa do Talianska. Tých skoro päť rokov v Poľsku bolo krásnych. Ďakujem spoluhráčom, funkcionárom, ako aj fanúšikom Lechie," uviedol na webe CSM-Agency Haraslín.

"Cez víkend ešte v drese Sassuola nenastúpim, no potom sa už zapojím do tréningového procesu môjho nového klubu. Budem makať, aby som sa čím skôr zapracoval do zostavy. Urobím všetko pre to, aby sa nám darilo, aby Sassuolo išlo v tabuľke vyššie," dodal Slovák, ktorý bude nosiť na drese číslo 27.

Súvisiace články