Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbalista Realu Madrid porušil karanténu, hrozí mu dokonca väzenie

Luka Jovič (vľavo) a Vincius Junior. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. mar 2020 o 15:43

Jovič poriadne nahneval ministra vnútra.

MADRID. Srbskému futbalovému reprezentantovi Lukovi Jovičovi hrozí od vedenia Realu Madrid pokuta za nedodržanie karantény.

Talentovaný útočník opustil územie Španielska a zamieril do Belehradu, kde sa zúčastnil na oslave narodenín svojej životnej partnerky.

"Namiesto karantény sa Luka zabáva v Belehrade," napísal srbský denník Blic.

Futbalisti madridského tímu museli ísť 12. marca do nútenej karantény, pretože v tréningovom centre mohli prísť do kontaktu s basketbalistom Realu, ktorého testovali pozitívne na nový koronavírus. Informovala o tom agentúra SID.

Španielsko patrí k najpostihnutejším krajinám nielen Európy, ale i sveta. Zaznamenali tam už vyše 17-tisíc prípadov a 767 mŕtvych.

Jovič si však nezavaril iba u svojho zamestnávateľa, ale i v rodnej krajine. Srbská vláda v súvislosti s pandémiou vyhlásila núdzový stav a každý, kto príde do krajiny, musí podstúpiť karanténu.

"Sláva a bohatstvo im nedávajú právo porušovať pravidlá a neznamená to ani, že uniknú trestu. Buď budú dodržiavať zákon alebo pôjdu do väzenia," povedal podľa agentúry AP tamojší minister vnútra Nebojša Stefanovič.

Ten pripomenul, že nedisciplinovaným hrozí za porušenie karantény trest odňatia slobody na jeden až dvanásť rokov.

Jovič sa po vlne kritiky rozhodol reagovať, svoje ospravedlnenie však poňal svojsky.

"Stal som sa hlavnou témou, píšu o mne, ale ignorujú hlavných protagonistov tejto krízy. Prišiel som domov, aby som pomohol ľuďom, klub mi to povolil," napísal 22-ročný útočník na twitteri s tým, že v Madride mal negatívny test na koronavírus.

"Niektorí ľudia si nedokážu robiť svoju prácu profesionálne a nedali mi konkrétne inštrukcie, ako sa správať v karanténe," poskytol vysvetlenie svojej vychádzky srbský reprezentant.

V Srbsku evidujú 97 prípadov ochorenia COVID-19.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články