Lotyši ukončili dlhé čakanie na gól, na MS sú o krok bližšie k záchrane

Sportnet, TASR|2. jan 2023 o 18:35

Dvoma gólmi sa blysol Emils Veckatinš.

MS v hokeji do 20 rokov 2023 - 1. zápas o záchranu

Lotyšsko - Rakúsko 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 17. Locmelis (Ozolinš, Lavinš), 38. Veckatinš (Ravinskis, Hodass), 49. Veckatinš (Simanovics), 52. Vilmanis (Veinbergs, Hodass), 59. Hodass (Fenenko) - 6. Auer (Scherzer, Sablattnig), 18. Rohrer (Scherzer, Auer)

HALIFAX. Hokejisti Lotyšska potvrdili rolu favorita a zvíťazili v prvom zápase o záchranu na MS hráčov do 20 rokov nad Rakúskom 5:2.

Rakúšania, ktorí v základnej A-skupine nezískali ani bod, viedli v prvej tretine 1:0 aj 2:1. Lotyši však napokon potvrdili hernú aj streleckú prevahu (46:13).

Hrdinom zápasu bol útočník Lugana Emils Veckatinš, ktorý najskôr v 38. minúte vyrovnal skóre a v tretej tretine strelil aj víťazný gól stretnutia.

Celkovo Lotyši čakali od zápasu so Švajčiarskom na gól viac ako 163 minút. Predtým ho v skupine nedali Slovákom či Fínom (zhodne prehrali 0:3, pozn.)

Druhý zápas je na programe v stredu 4. januára o 16.00 SEČ.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Lotyši ukončili dlhé čakanie na gól, na MS sú o krok bližšie k záchrane