Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Los Angeles je oficiálnym kandidátom USA na OH 2024

V Los Angeles sa v minulosti uskutočnili olympijské hry dvakrát. Na snímke z roku 1984 absolvujú bežci preteky na 5000 metrov. (Autor: SITA/AP)
TASR|1. sep 2015 o 23:21

Už dvakrát sa v meste letné olympijské hry konali. Los Angeles je oficiálnym kandidátom USA na boj o právo organizovať najväčšie športové podujatie v roku 2024.

LOS ANGELES. Mestská rada Los Angeles vyjadrila jednoznačnú podporu kandidatúre na usporiadanie OH 2024.

V utorok dala jednomyseľným hlasovaním 15:0 mandát starostovi Ericovi Garcettimu, aby začal konkrétne rokovania s Olympijským výborom USA (USOC). Ten vzápätí oznámil, že mesto Los Angeles je oficiálnym kandidátom USA na usporiadanie OH 2024.

O usporiadanie najväčšieho športového podujatia sa predtým uchádzal Boston. Ten napokon odstúpil z boja, pretože kandidatúra sa stretla s nízkou podporou svojich obyvateľov.

Rezidenti mesta sa v anketách vyjadrovali skôr negatívne v obave, že podujatie výrazne zaťaží rozpočet. Presne naopak zareagovali obyvatelia LA - až osemdesiat percent z nich by olympiádu vo svojom meste opäť privítalo.

Správa CBS Los Angeles.

Krátka ukážka toho, prečo by LA malo privítať olympijské hry.

Prihlášky uzavrie Medzinárodný olympijský výbor (MOV) 15. septembra. V Los Angeles sa letná olympiáda už konala v rokoch 1932 a 1984. V USA boli OH naposledy v roku 1996 v Atlante.

Organizátora oznámi MOV v septembri 2017 na kongrese v peruánskej Lime. Okrem Los Angeles sú už známymi kandidátmi Paríž, Rím, Budapešť a Hamburg.

losangeles_res.jpg

V Los Angeles sa uskutočnili olympijské hry aj v roku 1932. Archívna snímka ponúka náhľad na otvárací ceremoniál. FOTO - TASR/AP.

Súvisiace články