Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

Ferencváros Bukurešť? Barcelona si pomýlila dejisko zápasu

Lionel Messi. (Autor: SITA/AP)
Titanilla Bőd|30. nov 2020 o 16:16

Katalánci hrajú v stredu v Lige majstrov v Budapešti.

Pôvodný a opravený status na facebooku FC Barcelona. (Autor: FACEBOOK)

BRATISLAVA. Slovensko či Slovinsko? Tieto dve krajiny nie sú jediné geografické názvy, ktoré si nezainteresovaní často mýlia. Podobne sú na tom hlavné mestá Budapešť a Bukurešť.

Trápna chyba sa najnovšie vyskytla na oficiálnom profile FC Barcelona na sociálnej sieti.

Nahnevaní fanúšikovia

Katalánci v stredu nastúpia na pôde Ferencvárosu v Lige majstrov. Na klubovom facebooku sa objavilo avízo: „Barcelona smeruje do Bukurešti.“

Po viac ako hodine chybu opravili, ale profil veľkoklubu už zaplavili komentáre nahnevaných priaznivcov maďarského tímu.

„Je to Budapešť, idioti, nie Bukurešť!“ napísal jeden z nich.

„Verím, že naozaj pôjdete do Bukurešti a získame tri body, lebo sa nedostavíte na zápas. Mimochodom, aký je rozdiel medzi Kataláncami a Španielmi? Pre mňa sa to zdá to isté,“ provokoval ďalší.

„Vyhrali ste v Madride, ale určite vás porazíme v Bukurešti,“ vtipkoval tretí z nich.

„Blahoželám, pomýlili ste si názov jedného mesta a urazili ste dva národy,“ uviedol ďalší nespokojný fanúšik Ferencvárosu.

Kubala sa obracia v hrobe

Komentár však pridal aj jeden užívateľ zo Singapuru. „Je to Budapešť či Bukurešť? Prosím, skontrolujte to. To druhé je hlavné mesto Rumunska, kým nasledujúci súper Barcelony je z Maďarska,“ napísal.

Mnohí poukázali aj na to, že legendárny hráč Barcelony Ladislav Kubala, ktorý reprezentoval Československo, Maďarsko i Španielsko, tiež hrával za Ferencváros a tak by zamestnanci Barcelony mali vedieť, v ktorom meste sídli tento klub.

„Kubala, Czibor a Kocsis sa obracajú v hrobe,“ znela pripomienka jedného maďarského priaznivca.

Naopak, jeden z užívateľov poznamenal, že Ferencváros nebude hrať s Barcelonou, ale s Nagybarcou, čo je obec s tisíc obyvateľmi na severovýchode Maďarska.

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články