Futbalisti Liverpool FC.
Futbalisti Liverpool FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. jan 2020 o 19:11

Pozíciu favorita potvrdila Chelsea.

LIVERPOOL. FC Liverpool zvíťazil v nedeľňajšom stretnutí tretieho kola anglického FA Cupu nad Evertonom 1:0.

Tréner domáceho tímu Jürgen Klopp nechal v mestskom derby odpočívať väčšinu stabilných členov základnej jedenástky. O triumfe favorita rozhodol v 71. minúte Curtis Jones.

Rozhodnutie prepásol Tottenham, ktorý remizoval s domácim FC Middlesbrough 1:1. Od 50. minúty viedli domáci 1:0, opakovaný zápas zabezpečil zverencom portugalského trénera Joseho Mourinha v 61. minúte Lucas Moura.

V súťaži pokračuje londýnska Chelsea, ktorá zdolala druholigový Nottingham Forest 2:0. Londýnčania vybehli do zápasu v špeciálnych dresoch, ktorými si pripomenuli víťazstvo v FA Cupe pred päťdesiatimi rokmi.

Hráči Crystal Palace nenašli recept na Derby County a po prehre 0:1 prišli o možnosť zabojovať o trofej.

Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»Liverpoolu sa darí aj v FA Cupe, triumfoval i bez opôr. Tottenham si zápas zopakuje