Premier League: Liverpool a Manchester City remizovali, mení sa líder

Liverpool FC vs. Manchester City: ONLINE prenos zo zápasu 7. kola Premier League 2021/2022 dnes. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. okt 2021 o 12:35 (aktualizované 3. okt 2021 o 19:20)

Sledovali ste online prenos zo zápasu 7. kola Premier League: Liverpool FC - Manchester City.

BRATISLAVA. Liverpool FC a Manchester City dnes hrali šláger 7. kola Premier League.

Liverpool síce v novej sezóne ešte neprehral, no po remíze s Manchester City (2:2) prišiel o líderskú pozíciu. Tú po prvom októbrovom víkende drží Chelsea.

Na čelo sa v prípade triumfu mohol dotiahnuť aj Manchester City, na konte má len o bod menej než Liverpool.

Sledovali ste futbal s nami.

ONLINE PRENOS: Liverpool FC - Manchester City dnes (LIVE z Premier League 2021/2022, 7. kolo, nedeľa)

Anglická Premier League  2021/2022
03.10.2021 o 17:30
Liverpool
2:2
(0:0, 2:2)
90+5 minúta
Ukončený
Manchester City
Prehľad
Góly: 59. Mané, 76. M. Salah – 69. Foden, 81. De Bruyne. ŽK: 42. Milner (LIV), 65. Diogo Jota (LIV), 83. Fabinho (LIV) – 26. Rúben Dias (MAC), 56. Cancelo (MAC). Rozhodca: Tierney – Betts, Hatzidakis.
Po zmene strán sme sledovali fantastický druhý polčas, v ktorom boli akívnejší domáci futbalisti. Liverpool v zápase dvakrát viedol, po góloch Maného a Salaha, hostia ale dokázali vždy vyrovnať – najprv z kopačky Fodena, neskôr skóroval aj De Bruyne. Šláger kola Premier league tak skončil nerozhodne 2:2. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
90+4
Rohový kop De Bruyneho odvrátil na prvej žrdi Robertson.
90+3
V závere zápasu držia loptu na svojich kopačkách hostia na domácej polovici.
90+2
Prihrávka Curtisa Jonesa na Mohamed Salaha nebola presná, loptu má Ederson.
90+1
Po prihrávke Sterlinga zakončuje Gabriel Jesus – jeho pokus trafil Robertsona.
90
importantHlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase štyri minúty.
89
Center Fodena z ľavej strany odvracia mimo hraciu plochu Van Dijk.
88
Dlhý pas Virgila Van Dijka končí iba v náručí brankára hostí Edersona.
87
87
importantFabinho sa ocitol na zadnej žrdi po štandardke sám, do opustenej brány ale loptu nedotlačil – Rodri predviedol výborný zákrok.
86
Sadio Mané si šikovne prikryl loptu, domáceho krídelníka fauloval Gabriel Jesus. Štandardka pre Liverpool.
85
Center z kopačky Mohameda Salaha odvracia na strane hostí hlavou Laporte.
84
Strela Walkera z priameho kopu ohrozila iba domácich divákov na tribúnach.
83
yellowCardŽltú kartu dostáva Fabinho (Liverpool FC).
83
Po nedovolenom zákroku na Bernarda Silvu nasleduje priamy kop pre hostí.
82
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 8 minút, skóre je opäť vyrovnané.
81
81
goalManchester City dal gól! KEVIN DE BRUYNE sa dostal k centrovanej lopte na hranici šestnástky, jeho prudká strela ľavačkou skončila v sieti Alissona Beckera. Strela bola ešte jemne tečovaná – 2:2!
80
Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, strelecké pokusy na bránu vyzerajú takto: 3-2.
79
Jordan Henderson šprintoval za loptou po pravom krídle, tú však nedostihol na hracej ploche. Autové vhadzovanie pre hostí.
78
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza James Milner, prichádza Joe Gomez.
76
76
goalLiverpool dal gól! MOHAMED SALAH predviedol svoje obrovské kvality, po krásnej individuálnej akcii prešiel do vnútra šestnástky, kde zakončil krížnou strelou k žrdi – 2:1! Asistencia: Curtis Jones.
75
Center Sadia Maného odvracia vo vzduchu kapitán hostí Ruben Dias.
74
Veľké emócie na lavičke hostí, Pep Guardiola nie je spokojný s poslednými rozhodnutiami hlavného rozhodcu.
73
James Milner zastavil nedovolene Phila Fodena, štandardka pre hostí. Manchester City reklamuje druhú žltú kartu pre domáceho beka.
72
Salah našiel v pokutovom území Firmina, domáci útočník fauluje – lopta pre Manchester City.
71
Ofsajdové postavenie hostí, lopta pre domáci tím. Liverpool sa snaží o postupnú kombináciu.
70
Po vyrovnaní hostí začíname odznova, do konca zápasu ostáva posledných 20 minút.
69
69
goalManchester City dal gól! PHIL FODEN zúžitkoval dobrú prihrávku Gabriel Jesusa a krížnou strelou z vnútra šestnástky vyrovnáva – 1:1! Asistencia: Gabriel Jesus.
68
changeStriedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza Roberto Firmino.
67
Center z kopačky De Bruyneho odvracia hlavou vo vzduchu Matip.
66
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Jack Grealish, prichádza Raheem Sterling.
65
yellowCardŽltú kartu dostáva Diogo Jota (Liverpool FC).
65
Pri postrannej čiare pripavujú hostia prvé striedanie, do hry pôjde Raheem Sterling.
64
Rohový kop domácich rozohrá James Milner. Liverpool diktuje tempo hry.
63
Domáci diskutujú pred rozohrávkou priameho voľného kopu. Pri lopte trojica Henderson, Milner a Salah. Nakoniec vystrelil Sahal, bránu Edersona netrafil.
62
Rodri fauloval aktívneho Andyho Robertsona, štandardka pre Liverpool. Domáci sú momentálne aktívnejším mužstvom.
61
Sadio Mané sa dostával do dobrej šance, Ederson vybehol z brány a zastavil domáceho krídelníka.
60
Dve tretiny zápasu máme za sebou, po hodine hry otvárajú domáci futbalisti skóre zápasu.
59
59
goalLiverpool dal gól! Domáci idú do vedenia, SADIO MANÉ bol na konci rýchleho protiútoku, ktorý zakončil nechytateľne – 1:0! Asistencia: Mohamed Salah.
58
Matip pod tlakom odkopáva loptu, tú však pre domácich vybojoval Salah. Liverpool útočí.
57
Výkop z kopačky Alissona Beckera nespracoval Andy Robertson, autové vhadzovanie pre hostí.
56
Po faule na Jamesa Milnera nasleduje priamy kop domácich.
56
yellowCardŽltú kartu dostáva João Cancelo (Manchester City).
55
Úvodných 10 minút druhého polčasu máme za nami, do druhého dejstva vstúpili lepšie domáci futbalisti.
54
Prudký center z kopačky Jamesa Milnera boxuje vo vzduchu Ederson. Hostia sa ubránili.
53
Faul Kylea Walkera na Dioga Jotu, štandardka pre Liverpool.
52
Center z pravej strany ihriska v podaní Jamesa Milnera bol zblokovaný, Liverpool ostáva na polovici svojho súpera.
51
De Bruyne vysúval Walkera, priestor v obrane domácich zatvoril pozične Virgil Van Dijk.
50
importantJoel Matip s fantastickou kolmou prihrávkou na Dioga Jotu, ktorého prudké zakončenie vyráža Ederson.
49
Jordan Henderson zachytil rozohrávku súpera, Diogo Jota si robil streleckú parketu, avšak o loptu prišiel na hranici šestnástky.
48
Bernando Silva skončil na zemi po faule Jamesa Milnera, štandardka pre hostí.
47
De Bruyne nenašiel prihrávkou Jesusa, Jones získava loptu pre svoj tím.
46
Výkop druhého polčasu obstarali hosťujúci hráči.
46
Začal sa druhý polčas.
O niekoľko okamihov začne druhý polčas dnešného zápasu. V tom prvom sme videli dominantný výkon hosťujúceho tímu. Dokážu futbalisti Liverpoolu v druhom polčase zlepšiť svoj doterajší výkon?
Máme za sebou prvý polčas zápasu 7.kola Premier league medzi Liverpoolom a Manchestrom City. V prvom dejstve sme gól nevideli, avšak hostia boli aktívnejším a lepším tímom, vypracovali si aj viaceré dobré príležitosti, ktoré ale nedokázali premeniť. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45
importantHlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.
44
44
importantFantastický zákrok Alissona Beckera pri šanci Phila Fodena, domáci brankár obral hosťujúceho krídelníka o jasný gól.
43
Hostia si pri priamom kope nerozumeli, center Cancela iba preletel pokutovým územím domácich.
42
Milner zastavil Fodena na pravej strane ihriska nedovolene, štandardka pre Manchester City.
42
yellowCardŽltú kartu dostáva James Milner (Liverpool FC).
41
Manchester City zatlačil Liverpool na jeho vlastnej polovici ihriska.
40
Strela Kevina De Bruyneho trafila nohy Virgila Van Dijka, tlak Manchestru City sa stupňuje.
39
Center Gabriela Jesusa nadvihol hlavou Virgil Van Dijk, prihrávka Cancela nebola presná. Hostia sú momentálne lepším mužstvom.
38
Po prihrávke Gabriela Jesusa zakončoval Kevin De Bruyne, jeho pokus trafil iba Joela Matipa.
37
Walker pred nabiehajúcim Maném prihráva loptu hlavou do rúk Edersona.
36
Salah donútil Laporta iba k odkopu lopty, Liverpool získava loptu na polovici svojho súpera.
35
Po spätnej prihrávke Maného zakončoval Henderson nepresne. Následne sa píska ofsajd Liverpoolu.
34
importantKevin De Bruyne si nabehol na centrovanú loptu do šestnástky, hlavičkou ale nezakončil najlepšie.
33
Diogo Jota napáda Kylea Walkera, domáci krídelník si pomáhal nedovolene. Lopta pre Manchester City.
32
32
importantPhil Foden padá po súboji s Jamesom Milnerom na hranici pokutového územia, faul sa nepíska, hra pokračuje ďalej. Následne mohol otvoriť skóre zápasu Jack Grealish, jeho strelu vyrazil Alisson Becker.
31
Milner prihral loptu Hendersonovi, domáci kapitán sa ocitol v postavení mimo hry. Lopta pre hostí.
30
Úvodná tretina dnešného súboja je za nami, držanie lopty vyzerá nasledovne: 46% – 54%.
29
Phil Foden unikol po ľavej strane ihriska, jeho finálna prihrávka na De Bruyneho bola ale nepresná. Lopta pre Liverpool.
28
Po dôraze Andyho Robertsona výhoda rohového kopu pre domáci tím.
27
Vysoký center Andyho Robertsona z priameho kopu chytá do rukavíc Ederson.
26
yellowCardŽltú kartu dostáva Rúben Dias (Manchester City).
26
Diogo Jota faulovaným Rubenom Diasom v úniku, štandardka pre Liverpool.
25
Lopta na kopačkách hosťujúcich futbalistov, Liverpool vyčkáva na svojho súpera na vlastnej polovici.
24
importantZakončenie z vnútra šestnástky v podaní Kevina De Bruyneho nesmerovalo na bránu domácich.
23
Dôrazný súboj Milnera proti Fodenovi v šestnástke hostí, hlavný rozhodca prisudzuje loptu Manchestru City.
22
Domáci majú loptu v moci, Liverpool začína ofenzívnu akciu postupnými prihrávkami.
21
21
importantBernardo Silva predviedol individuálne kvality, do veľkej šance vyslal Phila Fodena, ten však vo vyloženej šanci neprekonal Alissona Beckera.
20
Matip našiel nákopom Maného, k lopte sa v behu dostal Jones, domáci záložník nakoniec loptu stráca.
19
Prihrávku Gabriela Jesusa zblokoval na roh Joel Matip.
18
Liverpool sa pokúšal o rýchly protiútok po rohovom kope hostí, defenzíva Manchestru City predviedla dobrý návrat a loptu získala späť.
17
Úvod zápasu je z oboch strán opatrný, hrá sa v dobrom tempe, na vyloženejšiu šancu na oboch stranách zatiaľ stále čakáme.
16
Mohamed Salah nespracoval loptu pri postrannej čiare, autové vhadzovanie pre hostí.
15
Jack Grealish si robil priestor na strelu vo vnútri šestnástky, Joel Matip bol proti a jeho pokus zastavil.
13
Liverpool si hľadá priestor na polovici súpera, domáci sa snažia o kombináciu po zemi.
12
Gabriel Jesus neudržal loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Liverpool.
11
Sadio Mané nedovolene zastavený Rubenom Diasom, štandardka pre domácich.
10
Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, štatistika držania lopty vyzerá takto: 50% – 50%.
9
Dias nakopáva na Fodena, Milner si situáciu skúsene postrážil a k lopte nepustil hosťujúceho krídelníka.
8
Jordan Henderson hľadal vpredu Sadia Maného, prihrávka domáceho kapitána nebola presná.
7
Henderson vysunul po pravom krídle Salaha, ktorý vrátil prihrávku svojmu kapitánovi. Obrana hostí zasiahla, je tu ale roh pre Liverpool.
6
Diogo Jota to skúšal kolmo na Sadia Maného, domáci krídelník sa k lopte nedostal – Ederson má loptu v moci.
5
Henderson vybojoval loptu pre Salaha, center Milnera z pravej strany odvracia hlavou vo vzduchu Laporte.
4
Lopta za obranu z kopačky De Bruyneho na Grealisha končí za čiarou. Odkop od brány Liverpoolu.
3
Rýchlu akciu hostí zastavilo ofsajdové postavenie v ktorom sa ocitol Phil Foden.
2
Laporta dotlačil v súboji Diogo Jota, hlavný rozhodca píska faul domáceho útočníka.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Pred výkopom zápasu prichádza minúta ticha za zosnulého Sira Rogera Hunta, ktorý odišiel do futbalového neba počas tohto týždňa.
Domáci futbalisti nastúpia vo svojich typických červených dresov, hostia dnes budú hrať v modrej kombinácii dresov.
Hráči už vychádzajú na hraciu plochu, o niekoľko okamihov začne šláger 7.kola Premier league.
Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson – Milner, Matip, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Jones – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Kelleher – Konaté, Joe Gomez, Tsimikas, N. Williams, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Firmino, Minamino.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias (C), Laporte, Cancelo – B. Silva, Rodri, De Bruyne – Jesus, Foden, Grealish.
Náhradníci: Carson, Steffen – Stones, N. Aké, Fernandinho, Palmer, Sterling, F. Torres, Mahrez.

Rozhodčí: Tierney – Betts, Hatzidakis.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 7.kola Premier league Liverpool FC – Manchester City. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa sa v tabuľke nachádzajú na 2.mieste, avšak pred vedúcou Chelsea, na ktorú strácajú dva body majú zápas k dobru. Liverpool nazbieral v doterajších 6 zápasoch 14 bodov (4 výhry, 2 remízy) a ako jediný tím v lige ešte nepoznal chuť prehry. V poslednom ligovom vystúpení remizovali futbalisti Liverpoolu na ihrisku nováčika z Brentfordu 3:3. Za The Reds sa v zápase presadili Diogo Jota, Mohamed Salah a Curtis Jones.

MANCHESTER CITY: Futbalistom Manchestru City patrí v tabuľke 6.miesto, v doterajších 6 zápasoch získali 13 bodov (4 výhry, 1 remíza, 1 prehra). Zverenci Pepa Guardiola inkasovali v doterajšom priebehu ligy jediný gól, čo ja najmenej spomedzi všetkých mužstiev v súťaži. V poslednom ligovom zápase zvíťazili na ihrisku Chelsea najtesnejším rozdielom vďaka gólu Gabriela Jesusa.