Pohronie nebodovalo ani na ihrisku nováčika, rozhodol jediný gól

Sportnet, TASR|23. apr 2022 o 19:50

Liptovský Mikuláš navyše nepremenil penaltu.

Fortuna liga - 7. kolo nadstavby

Liptovský Mikuláš - Pohronie 1:0 (0:0)

Gól: 60. Flak. Rozhodovali: Ochotnický - Zemko, Čajka, ŽK: Pinte - Ladji, Kapor, Šimčák, Pajer, 390 divákov.

Lipt. Mikuláš: Sváček - A. Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk - Václavik (89. Bielák), Gerát - Pinte (89. Diviš), Staš (57. Flak), Švec (75. Voško) - Andrič (75. Káčerík)

Pohronie: Le Giang - Štrba, Klabník, Kapor (72. Prachar), Šimčák - Ožvolda (86. Sandal), Šmatlák (46. Pajer) - Blahút, Ladji (46. Chrien), Mihalík - Lačný

/Zostavy a štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

POPRAD. V sobotňajšom zápase 7. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy v skupine o udržanie sa zvíťazil MFK Tatran Liptovský Mikuláš nad FK Pohronie 1:0 po góle striedajúceho Kristiána Flaka.

Priebeh zápasu Liptovský Mikuláš - Pohronie

I. polčas:

Liptáci mali v prvom polčase proti beznádejne poslednému tímu tabuľky drvivú prevahu.

Zužitkovať ju mohli po necelej štvrťhodine, no Le Giang vystihol smer slabo kopnutej jedenástky v podaní Staša.

Brankár Pohronia podržal svoj tím aj po šanci Krčíka, po polhodine prepálil bránu ďalší domáci hráč Švec. V nadstavenom čase zasiahol Le Giang aj proti strele Pinteho zo siedmich metrov.

II. polčas:

Domáci sa ujali vedenia v 60. minúte. Striedajúci Flak ustál kontakt s protihráčom, vystrelil a aj s prispením teču prekonal Le Gianga - 1:0.

Tesný náskok si už Liptáci proti bezzubému súperovi udržali a pripísali si tretie víťazstvo za sebou.