Dramatický zápas v Monaku, rozhodol ho iba 17-ročný útočník

Futbalisti tímu Olympique Lyon.
Futbalisti tímu Olympique Lyon. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. máj 2021 o 23:17

Hlavný rozhodca udelil štyri červené karty.

PARÍŽ. V nedeľnom zápase 35. kola najvyššej francúzskej futbalovej ligy prehralo oslabené Rennes na ihrisku Bordeaux 0:1.

Nevyužilo možnosť poskočiť na piate miesto, ktoré by mu zabezpečilo účasť v európskych pohároch. Domáci naopak získali dôležité tri body pre boj o záchranu. Momentálne figurujú na 15. priečke.

St. Étienne zvíťazilo v Montpellieri 2:1 a zachránilo sa v najvyššej súťaži.

V šlágri prehralo Monako s Lyonom 2:3. O výhre hostí rozhodol v 89. minúte iba 17-ročný útočník Mathis Ryan Cherki, pričom na ihrisko prišiel len minútu pred tým. Záver bol poriadne nervózny a hlavný arbiter udelil až tri červené karty.

Brest - Nantes 1:4 (0:2)

Góly: 83. Faivre - 15. Simon, 27. Blas, 56. Louza, 62. Coulibaly (z 11 m)

Dijon - Metz 1:5 (0:2)

Góly: 48. Balde - 37. Gueye, 42. Sarr, 71. Chafik (vlastný), 82. Vágner, 85. Bronn

Góly: 6. Delort - 16. Hamouma, 50. Debuchy

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Dramatický zápas v Monaku, rozhodol ho iba 17-ročný útočník