PSG tesne vyhral v Breste, triumf zariadili Di María a Icardi

Zľava Kylian Mbappé, Angel Di Maria a Edinson Cavani.
Zľava Kylian Mbappé, Angel Di Maria a Edinson Cavani. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. nov 2019 o 20:06

Hráči PSG odčinili svoje predchádzajúce zaváhanie.

BREST. Futbalisti Paríža St. Germain odčinili svoje predchádzajúce zaváhanie vo francúzskej najvyššej súťaži. Po prehre 1:2 s Dijonom dokázali v 13. kole Ligue 1 zvíťaziť na pôde nováčika z Brestu 2:1.

V otváracom zápase sobotňajšieho programu sa však na pôde bretónskeho klubu natrápili.

S Uruguajčanom Edisonom Cavanim prvýkrát v sezóne základnej zostave, no bez Kyliana Mbappého, ktorého trápi svalový priťahovač, viedli Parížania po prvom polčase po góle Angela Di Mariu.

Argentínčan skóroval v 39. minúte Poborského "dloubákom" po ukážkovej kolmici Nemca Juliana Draxlera.

Domácim sa však podarilo vyrovnať, po vydarenom protiútoku sa v 72. minúte krížnou strelou presadil Samuel Grandsir.

V 85. minúte tri body pre úradujúceho francúzskeho majstra zabezpečil argentínsky útočník Mauro Icardi, ktorý vystriedal Cavaniho.

Po centri z ľavej strany sa v 16-tke dobre zorientoval a z bezprostrednej blízkosti dostal loptu do siete.

Futbalisti SCO Angers si udržali priebežné druhé miesto za Parížom St. Germain.

Klub, ktorý v tomto roku oslavuje storočnicu vzniku, si udržal na pôde Reims bezgólovú remízu, hoci takmer štvrtinu zápasu hral o jedného hráča menej po tom, čo bol v 70. minúte vylúčený po druhej žltej karte stredopoliar Angelo Fulgini.

Za Angers ostáva OSC Lille, ktorý sa takisto bez gólov rozišiel v domácom zápase s FC Metz.

Hráči Monaka sa dostali do hornej polovice tabuľky po víťazstve 1:0 nad FCO Dijon. Ešte pred prestávkou rozhodol z hranice 16-tky Rus Alexander Golovin.

V zápase, ktorý bol v sobotňajšom programe Ligue 1 vôbec najbohatší na góly vyhral Štrasburg nad Olympiques Nimes 3:1. Domácim dobre zahral útočný dvojzáprah Mothiba - Ajorque, ktorý sa postaral o tri góly modro-bielych.

Ligue 1 2019/2020 - 13. kolo

Stade Brest - Paríž St. Germain 1:2 (0:1)

Góly: 72. Grandsir - 39. Di Maria, 86. Icardi

RC Štrasburg - Olympiques Nimes 4:1 (2:0)

ČK: 71. Fulgini (Angers) po 2. ŽK

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»PSG tesne vyhral v Breste, triumf zariadili Di María a Icardi