Igor Dopirák|29. dec 2017 o 13:37

V ankete triumfovali Roger Federer a Rafael Nadal, medzi ženami Katie Ledecká.

PARÍŽ. Tenisti Rafael Nadal zo Španielska a Švajčiar Roger Federer sa za rok 2017 stali "Šampiónmi šampiónov" podľa francúzskeho športového denníka L'Équipe. Obaja hráči získali v hodnotenom období po dva grandslamové tituly.

Dvaja laureáti sú na tróne prvý raz v histórii tejto bilančnej aktivity, ktorá siaha do roku 1975.

Na piatom mieste sa v prestížnej ankete umiestnil Slovák Peter Sagan, ktorý bol jediným cyklistom v najlepšej desiatke. Na rovnakej pozícii skončil aj vlani, vtedy sa z celkového triumfu radoval šprintér Usain Bolt.

Sagan v ankete predstihol aj Cristiana Ronalda, futbalový klub Real Madrid či boxera Anthonyho Joshuu. Okrem Federera a Nadala pred ním skončili iba lyžiar Marcel Hirscher, pretekár F1 Lewis Hamilton a plavec Caeleb Dressel.

Slovenský cyklista vyhral v tejto sezóne tretí raz za sebou majstrovstvá sveta v pretekoch s hromadným štartom, čo sa mu podarilo ako prvému v histórii.

Zaujímavosťou je, že Sagan získal v tomto ročníku ankety viac bodov (267) ako vlani (235), kde k titulu majstra sveta pridal aj zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na Tour de France.

Medzi ženami sa presadila americká plavkyňa Katie Ledecká.