Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Borbély povedie Slovákov aj na domácich ME. Uhrali sme dobrú mariášovú partiu, povedal

Ladislav Borbély (vľavo) ako tréner Slovenska v malom futbale. (Autor: malyfutbal.sk)
TASR|10. mar 2020 o 11:16

V Austrálii skončilo Slovensko na 7. mieste.

BRATISLAVA. Slovenskú reprezentáciu v malom futbale bude naďalej viesť tréner Ladislav Borbély s asistentom Petrom Gancznerom. Obaja sa dohodli so Slovenským zväzom malého futbalu (SZMF) na zmluve do konca roka 2021.

Obaja tak povedú mužstvo na novembrových ME v Košiciach a budúcoročných MS v Kyjeve.

Na reprezentačnej lavičke pôsobia od februára 2019. Ich hlavnou úlohou v nadchádzajúcom období bude pripraviť Slovákov na domáce majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia od 7. do 14. novembra v Košiciach.

Na šampionáte chcú nadviazať na výkony počas vlaňajších MS v austrálskom Perthe, kde obsadilo Slovensko 7. miesto, pričom prehralo iba vo štvrťfinále s Brazíliou (1:2).

Borbély hovorí aj o manažérskej kvalite

"Musím povedať, že sa mi vlani pracovalo veľmi dobre. Myslím si, že minulý rok sme vyložili karty a uhrali celkom dobrú mariášovu partiu. Tento káder má na to, aby mohol reprezentovať najbližších štyri - päť rokov," povedal na utorkovej tlačovej konferencii Borbély.

Okrem športovej stránky si pochvaľoval spoluprácu s funkcionármi zväzu, čo označil za hlavnú motiváciu pokračovať:

"Na zväze pracujú ľudia, ktorí pracujú nielen srdcom, ale majú, tak povediac, silnú kompetenciu. To bol hlavný dôvod, prečo sme predĺžili zmluvy. To, že sa prezidentovi podarilo stiahnuť ME na Slovensku len dokazuje moje slová o manažérskej kvalite, pretože dnes to bez toho nejde."

Majú vnútorný dlh

Na domácom šampionáte by Borbély rád dokázal, že mužstvo má na viac a zároveň naplnil vnútorný cieľ, ktorý sa mu v Austrálii nepodaril dosiahnuť:

"Máme vnútorný dlh, pretože sme išli do Austrálie po medailu, to poviem otvorene. Chceme naplniť ambície, ktoré vyplývajú z domáceho šampionátu. Ten bude veľmi náročný, pretože väčšina svetovej špičky pochádza z Európy.

My sme pripravili káder do budúcnosti, obohatili sme ho o vicemajstrov sveta do 21 rokov, navyše sme udržali viacero harcovníkov, ktorí boli našou predĺženou rukou. Máme silnú strednú a veľmi silnú mladú generáciu."

Králik: Tréneri do toho dávajú všetko

Borbélymu sa pri slovenskom kormidle darí, dosiaľ jeho zverenci odohrali celkovo šestnásť zápasov, z toho päť na MS, pripísali si deväť víťazstiev, päťkrát remizovali a dvakrát prehrali.

"Počas MS bolo vidieť, že obaja páni do toho dávajú všetko a z našej strany vládla veľká spokojnosť. Na ilustráciu, vlani sme odohrali dva zápasy s vtedajšími úradujúcimi majstrami sveta Čechmi a raz sme vyhrali, raz remizovali, takže bolo vidieť progres tímu.

Na MS sme dosiahli dobrý výsledok, hoci možno tréneri chceli viac, siedme miesto je však vynikajúce umiestnenie," uviedol prezident SZMF Peter Králik.

Súvisiace články