Lacko pokračuje na Slovak Open, otočil zápas proti Rubľovovi

Lukáš Lacko dvakrát vo svojej kariére ovládol Slovak Open.
Lukáš Lacko dvakrát vo svojej kariére ovládol Slovak Open. (Autor: Ilustračné - TASR)
SITA|12. nov 2015 o 19:19

V Bratislave sú výborné podmienky aj lopty. Ak by to bolo finále, diváci by mali zážitok, hodnotil zápas s mladým Rusom Lukáš Lacko.

SLOVAK OPEN - 2. kolo:

(dotácia 85 000 eur, tvrdý povrch)

Lukáš Lacko (SR-4) - Andrej Rubľov (Rus.) 6:7 (5), 7:6 (1), 6:4

/za 138 minút/

BRATISLAVA. Domáci tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý zvíťazil za 138 minút 6:7 (5), 7:6 (1), 6:4 nad prudko výkonnostne stúpajúcim osemnásťročným Rusom Andrejom Rubľovom (175.) vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC.

V prvom sete v Aegon aréne vyrovnal z 2:4 na 4:4, ale nezvládol koncovku. V druhej časti napokon nepykal za to, že premrhal náskok 5:3 na gemy. Rozhodujúci brejk v treťom dejstve dosiahol za stavu 2:2.

Dovedna nastrieľal sedemnásť es proti ôsmim esám súpera.

Rubľov výkonnostne stúpa. Napríklad v súboji Davisovho pohára proti Španielsku vyhral oba svoje zápasy.

Lacko prekonal Rubľova aj minulý pondelok v nemeckom Eckentali. Vtedy vyhral 7:6 (11), 6:4. "Bol to o triedu lepší zápas ako minulý týždeň," hodnotil Lacko pre TennisSlovakOpen.sk.

"V Bratislave sú výborné podmienky aj lopty. Ak by to bolo finále, diváci by mali zážitok," pokračoval.

"Rubľov je mladý, drzý. Snažil som sa udržať na uzde, ale zo dva razy som vypenil. Rus má osemnásť rokov, veľký potenciál, nemá čo stratiť. Keď sa ešte zlepší, má pred sebou budúcnosť."

Lukáš Lacko si podmienky v Bratislave pochvaľuje. FOTO - Ilustračné TASR/AP.

Lacko (121.) bude v piatkovom štvrťfinále premiérovo v kariére hrať s dvadsaťtriročným ruským kvalifikantom Alexejom Vatutinom, 380. v počítačovom poradí.

Piešťanský rodák bojuje na sklonku sezóny o prienik nad čiaru hlavnej singlovej súťaže Australian Open. V okamihu premenenia mečbalu sa v online prepočte posunul na 114. miesto.

Lacko prehral vlani v Bratislave vo štvrťfinále s neskorším šampiónom, Nemcom Petrom Gojowczykom.

Debutoval už v sezóne 2003, na prvý zápasový úspech však čakal do roku 2009. V najlepšej osmičke na Slovak Open je piaty raz za sebou a šiestykrát celkovo.