Lacko je v Quimperi už vo štvrťfinále, súper zápas skrečoval

(Autor: Twitter)
SITA|2. mar 2016 o 17:52

Na kurte strávil iba polhodinu. Súper Lukáša Lacka v druhom kole turnaja v Quimperi Calvin Hemery prehral prvý set 2:6 a zo zápasu odstúpil.

Retrait du jeune Calvin Hemery aprs une premire manche remporte par Lukas Lacko 6/2 !Match suivre, Romain Jouan face la tte de srie N6 Adam Pavlasek !Crdit photo : Rmy Chautard

Posted by ATP Challenger de Quimper-Internationaux de tennis masculins on 2. marec 2016

QUIMPER - 2. kolo (osemfinále):

(dotácia 42 500 eur, tvrdý povrch)

Lukáš Lacko (SR-4) - Calvin Hemery (Fr.) 6:2 - skreč

/Hemery odstúpil/

QUIMPER. Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako štvrtý postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Open BNP Paribas Banque de Bretagne vo francúzskom Quimperi.

Dvadsaťosemročný piešťanský rodák vyhral nad nenasadeným domácim Calvinom Hemerym úvodný set za 29 minút 6:2. Jeho francúzsky protivník následne odstúpil.

Súperom Lacka v boji o účasť v semifinále bude ruský kvalifikant Andrej Rubľov.

Rubľov zdolal v druhom kole Karena Chachanova.

QUIMPER - 1. kolo štvorhry:

Michal Mertiňák, Sergij Stachovskij (SR/Ukr.) - Ken Skupski, Neal Skupski (V. Brit.-2) 6:4, 1:6, 12:10 (zápasový tajbrejk)

/za 60 minút/

Vladimir Ignatik, Lukáš Lacko (Biel./SR) - Rameez Junaid, Jonathan Marray (Aus./V. Brit.-1) 6:4, 6:3