Atlético sa v početnej výhode trápilo, Barcelona tesne vyhrala

Luis Suárez v drese klubu Atlético Madrid.
Luis Suárez v drese klubu Atlético Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jan 2021 o 19:01

Suárez opäť spasil Atlético.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid potvrdili post lídra španielskej La Ligy, keď v nedeľu zvíťazili v 17. kole na ihrisku Deportiva Alavés 2:1.

O prvý gól duelu sa postaral Marcos Llorente, ktorý spoza šestnástky prekonal brankára Fernanda Pacheca.

V druhom polčase sa domácim v oslabení vydaril brejk a loptu si do vlastnej bránky zrazil vracajúci sa obranca Felipe.

V poslednej minúte riadneho hracieho času rozhodol o troch bodoch hostí uruguajský útočník Luis Suárez.

Atlético má v tabuľke o dva body viac ako druhý Real Madrid a o dva zápasy menej.

Bilbao zvíťazilo doma nad Elche 1:0. Tri cenné body zabezpečil domácim v prvom novoročnom meraní síl Iker Muniain.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili na pôde SD Huesca 1:0, rozhodol o tom presný zásah Frenkieho de Jonga. Katalánci sú v tabuľke na piatom mieste, Huesca zostala posledná.

La Liga - 17. kolo

• Deportivo Alavés - Atlético Madrid 1:2 (0:1)

Góly: 55 a 76. Gil

• Real Sociedad San Sebastian - Osasuna Pamplona 1:1 (0:1)

Góly: 46. Barrenetxea - 20. Calleri

Domov»Futbal»Španielsko»Atlético sa v početnej výhode trápilo, Barcelona tesne vyhrala