Mallorca bez Valjenta nestačila na Atlético, jej šance na záchranu sa znížili

Futbalisti Atlética Madrid na ilustračnej fotografii.
Futbalisti Atlética Madrid na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. júl 2020 o 00:10

Hostia prehrali rozdielom triedy.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid potvrdili rolu favoritov a v zápase 34. kola La Ligy zdolali doma RCD Mallorca jednoznačne 3:0.

Skóre otvoril v 29. minúte Álvaro Morata po opakovanej penalte. Prvý pokutový kop nepremenil, ale Morata mohol svoj pokus zopakovať. Dôvodom bol skorší pohyb hosťujúceho brankára Manola Reinu.

Atlético sa tešilo v prvom polčase ešte raz. Tesne pred prestávkou zvýšil náskok domácich druhým gólom Morata. Na konečných 3:0 upravil v 79. minúte Koke.

V drese hostí nenastúpil slovenský obranca Martin Valjent, ktorý pred súbojom proti Atléticu dosiahol limit v počte žltých kariet.

Atléticu patrí v tabuľke La Ligy po výhre naďalej 3. priečka, na druhú Barcelonu stráca osem bodov, Barcelona má však zápas k dobru.

Mallorca sa nachádza v zóne zostupu na 18. mieste a so záchranou v La Lige bude mať veľké problémy. Na sedemnástu Celtu Vigo stráca až päť bodov, pričom Celta odohrala o duel menej.

La Liga - 34. kolo

• Atlético Madrid - RCD Mallorca 3:0 (2:0)

Góly: 29., 45.+5. Morata (penalta), 79. Koke

/Martin Valjent (Mallorca) nehral, dosiahol limit žltých kariet/

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Mallorca bez Valjenta nestačila na Atlético, jej šance na záchranu sa znížili