Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Messi už siaha na rekord Péleho, Real nesmie hrať na vlastnom štadióne

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
SITA|11. jún 2020 o 09:44

La Liga sa vracia po trojmesačnej pauze.

MADRID. Súbojom medzi dvoma mužstvami zo Sevilly sa už vo štvrtok opäť rozbehne La Liga. Reštart najvyššej španielskej futbalovej súťaže prichádza po trojmesačnej pauze spôsobenej pandémiou koronavírusu a prináša so sebou viacero úprav.

Ide tiež o druhú z elitných európskych ligových súťaží po nemeckej Bundeslige, v ktorej sa opäť bude súťažiť o body a o titul.

Rovnako ako v Nemecku aj v Španielsku sa zápasy uskutočnia pred prázdnymi tribúnami, všetko prebieha po prísnym drobnohľadom na dodržiavanie hygienických opatrení a nechýba ani pravidelné testovanie všetkých účastníkov na ochorenie COVID-19.

Štadión Realu je v rekončtrukcii

Španielsko totiž bolo jednou z najzasiahnutejších krajín Európy pandémiou koronavírusu. Vedenie súťaže plánuje rozvrhnúť zápasy tak, aby sa hralo každý deň a La Liga vyvrcholila 19. júla.

Boj o titul bude v La Lige nasledovať počas víkendu. Líder súťaže FC Barcelona cestuje na pôdu tímu RCD Mallorca, druhý Real Madrid hostí doma Eibar.

Real jedenásť kôl pred koncom súťaže stráca na Kataláncov dva body, v nedeľu proti Eibaru nebude hrať na svojom Štadióne Santiaga Bernabéua, ale len v tréningovom centre.

Aréna madridského tímu totiž podstupuje rekonštrukciu a k dispozícii bude až od začiatku nového súťažného ročníka.

Tebas: Vždy som veril v obnovu ligy

Na tribúnach síce budú chýbať fanúšikovia, no vedenie ligy pripravilo pre fanúšikov možnosť podporiť svoj tím aspoň virtuálne. Nie je vylúčené, že ešte v sezóne 2019/2020 sa do hľadísk dostanú aj priaznivci.

"Od začiatku som veril, že súťaž sa nám podarí obnoviť. Bolo to síce komplikované, ale napokon sme s našou snahou uspeli. Tri týždne sme sa bavili len o tom, že návrat už nebude možný. A teraz dokonca prebiehajú debaty o možnom návrate fanúšikov na tribúny," poznamenal šéf La Ligy Javier Tebas.

Liga vyčíslila doterajšie straty, ktoré prinieslo vynútené prerušenie, až na jednu miliardu eur. Len kluby dovedna mali prísť o 700 miliónov eur.

Ak by bol ofenzívny klenot FC Barcelona Lionel Messi v dohrávanej časti sezóny v dobrej streleckej forme, má šancu prekonať rekord legendárneho Pelého v počte strelených gólov za jeden klub.

Setién: Hráči sú v dobrej nálade

Argentínčan ich za FC Barcelona nastrieľal už 627, čo je len o 16 menej ako sa podarilo zaznamenať Brazílčanovi Pelému v tíme FC Santos.

Podľa kouča FC Barcelona Quiqueho Setiéna má jeho tím po pauze omnoho viac energie ako v marci pred prerušením súťaže. "Hráči sa vrátili v dobrej nálade s množstvom síl," prezradil kouč.

Po problémoch s kolenom sa pôvodne neočakával tohtosezónny súťažný návrat jeho zverenca Luisa Suáreza, no trojmesačná pauza mu dopriala čas na zotavenie sa a je pripravený hrať. Podľa Setiéna nie je možné teraz predpovedať, ako to bude v La Lige vyzerať po pauze.

"V jednom okamihu sa zdalo, že sezónu už nedohráme. Pokračovanie sa zdalo príliš komplikované. Teraz je situácia pokojnejšia a perspektíva je jasnejšia," doplnil.

Súvisiace články