Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Irvingovi hrozí, že si v NBA nezahrá. Nenechám to len tak, vraví

Kyrie Irving v drese Brooklyn Nets. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. okt 2021 o 10:54

Hrozí mu, že si v tejto sezóne NBA nezahrá.

NEW YORK. Americký basketbalista Kyrie Irving z klubu Brooklyn Nets odmieta očkovanie proti koronavírusu a hrozí mu, že si v tejto sezóne NBA nezahrá.

Dvadsaťdeväťročný rozohrávač na svojom Instagrame uviedol, že robí len to, čo je pre neho najlepšie.

Irving verí, že sa napokon vráti do tímu. No zdôraznil, že nepodľahne tlaku na očkovanie: "Robím to, čo je pre mňa najlepšie a to radím aj ostatným. Nie som zástancom očkovania, ale nie som ani proti."

"Poznám dôsledky, a ak to znamená, že ma za to majú súdiť a démonizovať, potom OK. Neodchádzam do dôchodku a nechystám sa to nechať len tak. Je tu ešte veľa práce, ktorú je potrebné urobiť," dodal.

Vzhľadom na pandémiu zaviedlo mesto New York opatrenia, ktoré neumožňujú neočkovaným športovcom zúčastňovať sa tréningov a hier na verejných priestranstvách, a to vrátane haly Barclays Center v Brooklyne a Madison Square Garden, kde sídli konkurenčný tím New York Knicks.

Vedenie Brooklynu v utorok uviedlo, že Irving s tímom nebude trénovať, pokiaľ nebude spôsobilý. "Toto nie je o organizácii, nie je to o NBA, nie je to o politike. Je to len o slobode toho, čo chcem robiť," dodal Irving.

Súvisiace články