Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Mbappé chce stihnúť EURO aj olympijský turnaj, posledné slovo však bude mať Ripoll

Kylian Mbappé. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. jún 2019 o 14:18

V kategórii do 21 rokov ešte nereprezentoval.

PARÍŽ. Jedného z najlepších mladých futbalových útočníkov na svete Kyliana Mbappého pravdepodobne čaká veľmi hektické leto 2020.

Stále iba 20-ročný francúzsky futbalista, ktorý vlani pomohol výberu Francúzska k titulu majstra sveta, totiž chce o rok hrať na majstrovstvách Európy aj na olympijskom turnaji v Tokiu.

Kým v kvalifikácii o postup na Euro 2020 ešte Francúzi nemajú istú miestenku, výber do 21 rokov na prebiehajúcich ME tejto vekovej kategórie postupom do semifinále získal právo štartu pod piatimi kruhmi.

Mbappé bezprostredne potom na twitteri napísal: "Tokio 2020" a pridal aj emotikon so širokým úsmevom.

Zakončovateľ parížskeho klubu Saint-Germain vzápätí potvrdil záujem predstaviť sa v japonskej metropole na prelome júla a augusta 2020. Zaujímavosťou je, že tento mladík doteraz nikdy nereprezentoval Francúzsko v kategórii do 21 rokov.

Prezident Francúzskej futbalovej federácie (FFF) Noel Le Graet pre periodikum Le Parisien povedal, že rozhodnutie, či si Mbappé v Tokiu zahrá, bude plne v kompetencii trénera Sylvaina Ripolla.

"Je od neho pekné, že prejavil svoj záujem. Ukázal tým, že sleduje dianie vo francúzskom futbale a nie je mu ľahostajný. Je však potrebné stretnutie s ním a trénerom Ripollom, kde túto otázku preberieme," povedal Le Graet.

Ak by sa Francúzi prebojovali na ME 2020 na turnaji až do finále, posledný duel by absolvovali 12. júla. To je iba 10 dní pred začiatkom olympijského turnaja v Tokiu.

Súvisiace články