Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Kweuke zlomil Dosoudilovi nohu. Má dvojnásobnú zlomeninu

Radek Dosoudil. (Autor: archív TASR)
SITA|9. máj 2013 o 11:56

Kweuke je fyzicky silný hráč, jeho šliapnutie je trikrát silnejšie ako od ostatných hráčov, povedal tréner Mladej Boleslavi Ladislav Minář.

PRAHA. Stredajší odvetný zápas semifinále českého futbalového Pohára Českej pošty medzi Spartou Praha a Mladou Boleslavou (1:2) sa nepríjemne skončil pre obrancu Radka Dosoudila.

Bývalý stopér Slovana Bratislava utrpel v súboji s útočníkom Sparty Léonardom Kweukem dvojnásobnú zlomeninu pravej nohy. Zaujímavé je, že aj Afričan kedysi pôsobil na Slovensku, v rokoch 2008 - 2010 si obliekal dres Dunajskej Stredy.

K incidentu prišlo v úvode druhého polčasu, keď kamerunský obor dobiehal dlhú prihrávku na polovici ihriska a 29-ročný Dosoudil išiel zo strany kĺzačkou do lopty.

Bol upri nej skôr, odkopol ju a Kweuke mu v tej chvíli stúpil na holennú kosť. Potom už bolo počuť len ukrutný rev a Afričan sa porúčal predčasne pod sprchy.

V tom momente bol stav 1:0 pre Spartu, Mladá Boleslav však dokázala otočiť vývoj stretnutia a postúpila do finále proti Jabloncu.

"Kazí mi to radosť z postupu, pretože ide o zranenie, pre ktoré bude Radek rok bez futbalu. Myslím si, že od Kweukeho to bola nebezpečná hra, nemal tam ísť takým spôsobom. Je to taký fyzicky silný hráč, že jeho šliapnutie je trikrát silnejšie ako od ostatných hráčov," cituje trénera Mladej Boleslavi Ladislava Minářa český denník Sport.

"Išlo o zlomový moment stretnutia. Kweuke bol možno premotivovaný, každopádne je to neakceptovateľné a zbytočne sme prišli o jedného hráča. Za celú Spartu by som sa chcel ospravedlniť Mladej Boleslavi," vyjadril sa kouč "rudých" Víťezslav Lavička.

UPOZORNENIE: Video nie je vhodné pre slabšie povahy.

Súvisiace články