Švédi zaskočili favorita skupiny, Taliani vyrovnali rekord Brazílie

Švédsky útočník Alexander Isak sa teší po góle do siete Španielska.
Švédsky útočník Alexander Isak sa teší po góle do siete Španielska. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. sep 2021 o 22:47 (aktualizované 2. sep 2021 o 23:36)

Z najtesnejšieho víťazstva sa tešili Česi.

BRATISLAVA. Švédski futbalisti si v kvalifikácii MS 2022 stále držia stopercentnú bilanciu. Vo štvrtkovom šlágri zdolali semifinalistu EURO 2020 Španielsko 2:1 a s deviatimi bodmi sa dostali na čelo B-skupiny.

Španieli síce viedli v Štokholme od 5. minúty po góle debutanta Carlosa Solera, no domáci expresne vyrovnali zásluhou Alexandra Isaka.

Po prestávke rozhodol o triumfe severanov Viktor Claesson. Španieli utrpeli prvú prehru v prebiehajúcej kvalifikácii, z druhej priečky strácajú na lídra dva body.

V druhom dueli skupiny B Kosovo zvíťazilo v Batumi nad domácim Gruzínskom najtesnejším rozdielom 1:0 a vybojovalo prvé tri body do tabuľky.

O triumfe hostí rozhodol vlastný gól obrancu Davita Chočolavu z 18. minúty. V 84. minúte sa podarilo zblízka rozvlniť sieť aj jeho spoluhráčovi Elbasanovi Rashanimu, ale po zásahu VAR rozhodcovia neuznali gól pre ofsajd.

Prekvapenie sa zrodilo vo Florencii, kde Taliani iba remizovali s Bulharskom 1:1.

Napriek zaváhaniu sa majstri Európy môžu pýšiť svetovým rekordom, keď neprehrali 35 zápasov v sérii. Taliani vyrovnali historický rekord Brazílie (1993-1996) a Španielska (2007-2009).

Domáci sa ujali vedenia v 16. minúte po góle Federica Chiesu, no súper dokázal ešte v prvom polčase vyrovnať zásluhou Atanasa Ilieva.

Svoju dominanciu v I-skupine potvrdili Angličania, ktorí triumfovali v Budapešti nad Maďarskom 4:0. Po bezgólovom prvom polčase sa po zmene strán strelecky presadili Raheem Sterling, Harry Kane, Harry Maguire a Declan Rice.

Angličania vládnu tabuľke s plným počtom 12 bodov, na druhé miesto poskočili Poliaci, ktorí si bez problémov poradili vo Varšave s Albánskom 4:1.

E-skupinu vedú Belgičania, ktorí vyhrali v Estónsku suverénne 5:2 aj vďaka dvom presným zásahom Romelua Lukakua. O tri body zaostávajú druhí Česi, ktorí v Ostrave zdolali Bielorusko 1:0 gólom Antonína Baráka.

Litva - Severné Írsko 1:4 (0:1)

Góly: 54. Baravykas - 20. Ballard, 52. Washington (z 11 m), 67. Lavery, 83. McNair

Macedónsko - Arménsko 0:0

Domov»Futbal»Reprezentácie»Švédi zaskočili favorita skupiny, Taliani vyrovnali rekord Brazílie