Škótov rozradostnil záložník Manchestru, Dáni majú skóre 26:0

Radosť futbalistov Škótska.
Radosť futbalistov Škótska. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. okt 2021 o 17:21 (aktualizované 9. okt 2021 o 23:20)

Nezaváhali Angličania ani Poliaci.

BRATISLAVA. Futbalisti Škótska dosiahli mimoriadne cenné víťazstvo v kvalifikačnom súboji o postup na majstrovstvá sveta 2022. V Hampden Parku zdolali Izrael 3:2 a v tabuľke mu odskočili už na rozdiel štyroch bodov.

Po prvom polčase síce prehrávali 1:2, ale skóre dokázali otočiť. Hrdinom zápasu sa napokon stal stredopoliar Scott McTominay. Hráč Manchestru United rozhodol o škótskom triumfe v 94. minúte.

Na čele F-skupiny je bez straty bodu Dánsko, ktoré v sobotu hravo zdolalo Moldavsko 4:0 a už nemôže skončiť horšie ako na 2. mieste tabuľky. Dáni majú na konte 21 bodov a impozantné skóre 26:0.

Ukrajina sa dočkala víťazstva

V D-skupine sa dočkali víťazstiev mužstvá, ktoré naň dlho čakali. Ukrajina prvých päť zápasov remizovala a naplno bodovala až na pôde Fínska. Na výhre 2:1 sa gólmi podieľali Andrij Jarmolenko a Roman Jaremčuk.

Prvé víťazstvo v kvalifikácii MS 2022 dosiahla aj Bosna a Hercegovina, ktorá po šiestich dueloch stráca na druhú Ukrajinu dva body.

Dvoma gólmi sa pri triumfe nad Kazachstanom 2:0 blysol Smail Prevljak. Útočník belgického Eupenu zastúpil známejšieho spoluhráča Edina Džeka, ktorý tentokrát vyšiel strelecky naprázdno.

Útočník Bosny a Hercegoviny Smail Prevljak sa teší z gólu.
Útočník Bosny a Hercegoviny Smail Prevljak sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)

Švajčiari využili početnú prevahu

Prvú výhru i body do tabuľky C-skupiny vybojovala Litva, ktorá pred svojimi fanúšikmi zdolala reprezentáciu Bulharska 3:1.

Na úvodný zásah Justasa Lasickasa odpovedal v 64. minúte Kiril Despodov, no o triumfe domácich rozhodol v rozmedzí 82. a 84. minúty Fedor Černych.

V druhom zápase skupiny si Švajčiari v domácom prostredí poradili so Severným Írskom 2:0. Od 37. minúty hrali v početnej prevahe, keďže po druhej žltej karte bol vylúčený Jamal Lewis. Paradoxne, druhú dostal za zdržovanie hry.

Pre domácich to bolo dôležité víťazstvo, ktorým potvrdili svoje druhé miesto v skupine. Na vedúcich Talianov strácajú tri body, no odohrali o zápas menej.

Lewandowski nedal gól San Marínu

I-skupine kraľujú podľa očakávania Angličania, v sobotu zvíťazili v Andorre poľahky 5:0. Na čele tabuľky majú 19 bodov, o štyri viac ako druhé Albánsko, ktoré vyhralo v Budapešti nad štvrtým Maďarskom tesne 1:0.

Tretie Poľsko rozdrvilo San Maríno 5:0, hoci Robert Lewandowski počas 66 minút, ktoré v zápase odohral, nedokázal prekonať Eliu Benedettiniho.

Robert Lewandowski v zápase proti San Marínu.
Robert Lewandowski v zápase proti San Marínu. (Autor: SITA/AP)

Veľmi dobré šance na priamy postup si zachovalo Srbsko, ktoré vedie A-skupinu o bod pred Portugalskom. Pomohla mu k tomu aj najtesnejšia výhra nad Luxemburskom, o ktorú sa postaral Dušan Vlahovič.

V B-skupine bez problémov zdolali Švédi hráčov Kosova 3:0. Oveľa dramatickejší bol zápas medzi Gruzínskom a Gréckom. Ešte v 90. minúte bolo skóre 0:0, ale následne hostia dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

D-skupina:

Kazachstan - Bosna a Hercegovina 0:2 (0:1)

Góly: 17. Chilwell, 40. Saka, 59. Abraham, 79. Ward-Prowse, 86. Grealish

Domov»MS vo futbale 2022»Škótov rozradostnil záložník Manchestru, Dáni majú skóre 26:0