Slovenky prišli o šancu na postup. Kopúň: Dievčatám skladám veľkú poklonu

Momentka zo zápasu Slovensko - Island. (Autor: TASR)
TASR|26. nov 2020 o 20:39

V Senci podľahli hráčkam Islandu.

Kvalifikácia ME žien 2022 - F-skupina

Slovensko - Island 1:3 (1:0)

Góly: 25. Mikolajová - 67. a 77. Gunnarsdottirová (oba z 11 m), 61. Thorvaldsdottirová.

Rozhodovala: Lehtovaarová (Fín.), ŽK: Mikolajová, Fischerová - Gunnarsdottirová, G. Jonsdottirová, bez divákov.

Slovensko: Korenčiová - Horváthová, Bartovičová, Fischerová, Vojteková - Škorvánková (87. Ondrušová), Bíróová, Mikolajová - Žemberyová (60. Koleníčková), Havranová (79. Havranová), Šurnovská (87. Zdechanová)

Island: S. Sigurdardottirová - G. Jonsdottirová, Viggosdottirová, I. Sigurdardottirová, Gisladottirová - Gunnarsdottirová, Johansdottirová - Albertsdottirová (90. Gudmundsdóttirová), Jensenová, S. Jonsdottirová - Thorvaldsdottirová

SENEC. Slovenské futbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom domácom stretnutí kvalifikácie ME 2022 s favorizovaným Islandom 1:3.

V NTC Senec otvorila skóre v 25. minúte Mária Mikolajová, ale v druhom polčase hostky otočili priebeh dôležitého stretnutia.

Dva góly z pokutových kopov dala ich kapitánka Sara Björgová Gunnarsdottirová a skórovala aj Berglind Björgová Thorvaldsdottirová.

Zverenky trénera Petra Kopúňa neodplatili Severankám prehru z prvého vzájomného zápasu, vlani v septembri v Reykjavíku 0:1.

"Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý, po prestávke súper zvýšil dôraz a ešte skvalitnil svoju hru, nám sa potom už ťažko zastavovala jeho rýchlosť. Ukázali sme, že môžeme a vieme hrať aj s takýmto silným súperom.

Tentoraz sme vydržali 45 minút, budeme ďalej pracovať na tom, aby sme to dokázali celý zápas. Som spokojný s výkonom dievčat, skladám im veľkú poklonu," povedal Kopúň pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slovenky definitívne stratili nádej na postup na finálový turnaj do Anglicka. V tabuľke F-skupiny zostali na 10 bodoch, Island je druhý so šestnástimi.

Slovenky budúci týždeň v utorok v Trnave zakončia boj o ME proti už istým víťazkám skupiny zo Švédska, ktoré už majú postup zabezpečený.

Priebežná tabuľka F-skupiny:
1.Švédsko761034:219
2.Island751124:516
3.Slovensko73137:1310
4.Maďarsko721411:1197
5.Lotyšsko80082:390

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenky prišli o šancu na postup. Kopúň: Dievčatám skladám veľkú poklonu