Francúzsko v šlágri večera zdolalo Holandsko, Ronaldo strelil hetrik

Vpravo natešení Francúzi, vľavo smutní Holanďania.
Vpravo natešení Francúzi, vľavo smutní Holanďania. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. aug 2017 o 23:12

Pozrite si súhrn štvrtkových výsledkov kvalifikačných zápasov o postup na MS 2018.

BRATISLAVA. V šlágri štvrtkových kvalifikačných zápasoch o postup na MS 2018 v Rusku vyhrali v A-skupine Francúzi nad Holanďanmi v parížskom Saint-Denis 4:0.

V tabuľke poskočili na prvé miesto o tri body pred druhých Švédov, ktorí prehrali v Bulharsku 2:3.

Premiérové góly Lemara a Mbappého

Francúzov dostal po šikovnej akcii už v 14. minúte do vedenia Antoine Griezmann.

Holanďania v prvom polčase takmer nič neukázali, v tom druhom sa síce snažili viac, ale po vylúčení Kevina Strootmana ich definitívne zlomil premiérovým reprezentačným gólom Thomas Lemar.

Ten strelil aj tretí gól vicemajstrov Európy a v nadstavenom čase tiež prvý reprezentačný gól dosiahol Kylian Mbappé.

Holanďania ako držitelia bronzových medailí z MS 2014 si prehrou veľmi skomplikovali situáciu a je reálne, že sa nepredstavia na druhom veľkom turnaji za sebou - chýbali aj na ME 2016.

V treťom súboji A-skupiny Luxembursko zdolalo Bielorusko 1:0.

Bosniakom nestačil ani dvojgólový náskok

Belgičania potvrdili výbornú fazónu a zápas H-skupiny v Liege s outsiderom z Gibraltáru vybavili už v prvom polčase, v ktorom súpera deklasovali šiestimi gólmi.

Hoci v 40. minúte dostal domáci Axel Witsel červenú kartu, Eden Hazard ešte pred polčasom zvýšil na 6:0. V druhom polčase ešte dokonali hetrik Thomas Meunier a Romelu Lukaku a Belgičania vyhrali vysoko 9:0.

Pozrite si momentky zo stretnutia medzi Belgickom a Gibráltarom: fotogaléria

31.8.2017

Belgickí futbalisti majú bilanciu šesť výhier a jedna remíza, sú o šesť bodov lídrom tabuľky pred druhým Gréckom, ktoré remizovalo doma s Estónskom bez gólov.

Bosna a Hercegovina vyhrávala na Cypre 2:0, ale prehrala 2:3.

Ronaldo strelil hetrik

Stopercentnú bilanciu sedem výhier zo siedmich zápasov majú Švajčiari v B-skupine. Tí vyhrali na ťažkom a podmočenom teréne v St. Gallene nad Andorrou 3:0.

Súboj museli aj dvakrát prerušiť a odstraňovala sa voda z hracej plochy.

Pred druhým Portugalskom, ktoré doma zdolalo outsidera z Faerských ostrovov 5:1, majú Švajčiari trojbodový náskok.

V Porte strelil hetrik kapitán majstrov Európy Cristiano Ronaldo. Boli to jeho reprezentačné zásahy číslo 76, 77 a 78, čím sa osamostatnil cez Maďara Sándora Koscisa na druhom mieste európskych reprezentačných strelcov.

Góly:
3., 28. a 65. C. Ronaldo (druhý z 11 m), 58. Vatnhamar (vlastný), 84. Oliveira - 38. Baldvinsson

Góly:
18., 61. a 67. Meunier, 21., 38. a 84. Lukaku (tretí z 11 m), 16. Mertens, 27. Witsel, 45. E. Hazard

jp

Domov»Futbal»Reprezentácie»Francúzsko v šlágri večera zdolalo Holandsko, Ronaldo strelil hetrik