Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Kuzminová odcestuje do dejiska šampionátu o deň skôr ako ostatní

Anastasia Kuzminová v tejto sezóne štartovala zatiaľ len v druhom kole Svetového pohára v slovinskej Pokljuke. (Autor: TASR/STA)
SITA|7. feb 2017 o 12:33

V nominácii reprezentácie do Hochfilzenu figuruje osem slovenských biatlonových reprezentantov.

Nominácia na MS v biatlone:

MUŽI:

Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Matej Kazár, Michal Šima

ŽENY:

Anastasia Kuzminová, Jana Gereková, Paulína Fialková, Ivona Fialková

HOCHFILZEN. Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Matej Kazár, Michal Šima, Anastasia Kuzminová, Jana Gereková a sestry Paulína a Ivona Fialkové tvoria slovenský káder na majstrovstvá sveta biatlonistov v rakúskom Hochfilzene (9. - 19. februára).

Dvojnásobná olympijská víťazka Kuzminová sa presunie do dejiska v utorok, zvyšok výpravy cestoval v pondelok. Ako náhradníci sú pripravení Michal Kubaliak, Ondrej Kosztolányi a Terézia Poliaková.

"V prípade potreby by doplnili štafety. Terka Poliaková sa pripravuje na Slovensku, chlapci boli na univerziáde v Almaty. Pokiaľ ide o zloženie mixštafety, v utorok večer budeme hovoriť s trénermi Milanom Gašperčíkom a Annou Murínovou, ktorí predostrú svoje návrhy na základe aktuálnej formy a celkovej situácie. Mne, samozrejme, neprislúcha zasahovať do výberu," povedal pre agentúru SITA prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Tomáš Fusko.

Šampionát sa začne vo štvrtok o 14.45 h spomenutými štafetovými pretekmi miešaných tímov na 2x6 km a 2x7,5 km. Vlani v marci v nórskom Osle-Holmenkollene triumfovali Francúzi Anais Bescondová, Marie Dorinová-Habertová, Quentin Fillon-Maillet a Martin Fourcade. Slováci Paulína Fialková, Jana Gereková, Matej Kazár a Martin Otčenáš skončili na 17. mieste.

Súvisiace články