Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Kuťkova nominácia na prípravné duely proti Maďarsku

SITA|18. okt 2006 o 15:25

BRATISLAVA 18. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok odohrá na začiatku novembra dva medzištátne priateľské zápasy s Maďarskom. Prvý zápas sa uskutoční 2. novembra v Košiciach o 17.00 h ...

BRATISLAVA 18. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok odohrá na začiatku novembra dva medzištátne priateľské zápasy s Maďarskom. Prvý zápas sa uskutoční 2. novembra v Košiciach o 17.00 h (pôvodne sa malo hrať v Michalovciach), odveta 4. 11. v Tiszaújvárosi v priamom televíznom prenose so začiatkom o 18.00 h. Mottom oboch duelov je "Hádzanárske priateľstvo", ktoré má prispieť k zlepšeniu slovensko-maďarských vzťahov.

Tréner SR Tomáš Kuťka pozval na sústredenie, ktoré sa začne v nedeľu 29. októbra a jeho náplňou bude najmä regenerácia, 16 hráčok. Zatiaľ však oznámil pätnásťčlenný menoslov, jedno miesto si v nominácii necháva voľné.

"Pozvali sme viacero legionárok pôsobiacich v Maďarsku. Zvolili sme takéto pragmatické riešenie, keďže tieto hráčky dobre poznajú súperky. Na brankársky post máme okrem nominovaných v talóne aj Némethovú s Krajcárovou. Čo sa týka krídelníčok, nádejal som sa, že Mravíková z Ferencvárosu prehodnotí svoje rozhodnutie vzdať sa reprezentácie. Jakubisová-Fábryová po pôrode len nedávno začala s tréningom. V širšom výbere figurujú ešte talentované Zuzana Surovčíková a Lucia Súkenníková. Pokiaľ ide o spojky, Michalovčanky Alžbeta Tóthová s Annou Dittelovou sa zriekli najcennejšieho dresu, mladé Gáborová s Hrmovou sú po operácii, Zácsiková chce zase reprezentovať Maďarsko. Aj preto sme s mojím asistentom Ľubomírom Popluhárom uvažovali tiež o povolaní tých, čo už dávnejšie nereprezentujú ako Šalatová a Kollárová, ale aj nad tými, s ktorými sme pôvodne nerátali - Dubajová, Tobiašová. V prípade potreby by družstvo mohli doplniť Martanovičová s Popluhárovou. Hráčky, ktoré sú v nominácii, chcú reprezentovať, majú srdce, charakter i zodpovedajúcu hádzanársku kvalitu," uviedol pre agentúru SITA Tomáš Kuťka, pre ktorého zverenky budú súboje s Maďarkami prípravou na blížiacu sa I. fázu kvalifikácie o postup na MS.


Nominácia hádzanárok Slovenska na medzištátne priateľské stretnutia s Maďarskom:

brankárky: Katarína Harišová (Ferencváros Budapešť/Maď.), Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Miriam Sůkalová (ŠKP Štart Bratislava)

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (McDonald´s Wiener Neustadt/Rak.), Stanislava Kostková-Sedláková (Tecton WAT Atzgersdorf/Rak.), Lenka Vidiečanová (ŠKP Banská Bystrica)

pivotky: Jana Caltíková (DVSC Debrecín/Maď.), Martina Halásová (HSG Sulzbach-Leidersbach/Nem.)

spojky: Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Jana Oborilová (VfL Oldenburg/Nem.), Petra Beňušková, Martina Školková (obe Iuventa Michalovce), Alžbeta Polláková (Vasas Budapešť/Maď.), Michaela Vachová (ŠKP Štart Bratislava)


Súvisiace články