Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Kubík sa v Krasnodare uviedol dvoma gólmi, s angličtinou neuspel

SITA|15. júl 2011 o 15:55

František Kubík sa udomácňuje v kádri FC Kubaň Krasnodar, už má za sebou prvé tréningové sústredenie v tíme ruského prvoligistu.

BAD REICHENHALL. Slovenský futbalový reprezentant Zverenci rumunského kouča Dana Petresca absolvovali prípravu v nemeckom stredisku Bad Reichenhall.

"Moje prvé dojmy sú iba pozitívne, nemám čo kritizovať. S trénerom si dobre rozumieme, snaží sa s nami aktívne komunikovať a zaujíma sa o nás. Jediné čo ma trochu zaskočilo je skutočnosť, že po anglicky tu rozprávajú iba traja či štyria hráči. Vo futbalových termínoch však medzi slovenčinou a ruštinou nie je veľký rozdiel, takže sa dá dohovoriť aj takto," povedal bývalý hráč Prievidze, Trenčína a ADO Den Haag.

"Začnem sa učiť po rusky, predsa len to bude iný stupeň komunikácie. Vôbec sa tohto jazyka nebojím, veď aj holandčinu som zvládol pomerne rýchlo. Veľmi sa mi pozdávalo prijatie v kabíne, je tu výborný kolektív a hneď ma chlapci zobrali medzi seba. Vôbec sa ku mne nesprávajú inak len pre to, že som nováčik. Práve naopak, mám pocit, ako by som tu bol už dlho."

Kubík má na svojom konte už dve stretnutia v drese ruského tímu, v nedeľu debutoval v prípravnom meraní síl s nemeckým štvrtoligistom Türkiyemspor Berlín. Ambiciózny Krasnodar zvíťazil poľahky 7:0. Slovenský futbalista nastúpil v druhom polčase a uviedol sa dvoma gólmi.

"Je to super začiatok. Prvý gól padol po nezištnej prihrávke spoluhráča, keď mne zostávalo už iba doklepnúť loptu do siete. Potom sme zahrávali roh, prvou nohou som si center spracoval v strednej vzdialenosti a druhou zakončoval, moja strela išla od brvna za čiaru, bol to pekný gól. Snáď mi to tam bude padať aj naďalej. Ďalší zápas sme hrali proti rumunskému FC Sportul Studentesc a uspeli sme 3:1, po faule na mňa sa kopala jedenástka, z ktorej padol víťazný gól," opísal perspektívny zakončovateľ svoje zápasové začiatky v novom pôsobisku.

Dvadsaťdvaročný útočník, ktorý vo svojich predošlých pôsobiskách pôsobil aj na ľavom kraji zálohy, bude zrejme v Kubane operovať vpravo.

"V príprave sme hrali najprv systémom 4 - 4 - 2 a potom 4 - 3 -3 a ja som bol v pozícii pravého útočníka. Skôr to teda vidím na pravú stranu, so spoluhráčmi sa však vo formácii zatiaľ výborne dopĺňame."

František Kubík si však na svoju súťažnú premiéru ešte musí počkať: "Momentálne som na ceste domov, čakajú ma ešte nejaké vybavovačky ohľadne víz. V utorok potom odlietam do Krasnodaru. Môžem hrať až po 1. auguste, keď sa v Rusku začína prestupový termín, vynechám teda pohárové zápasy do tohto dátumu. Čo sa týka bývania, klub mi na začiatok poskytne trojizbový byt neďaleko tréningového centra, kde môžem zostať pokiaľ sa mi to bude páčiť, eventuálne si môžem pozrieť nejaký dom."

Súvisiace články