Rozhodli tri desatiny. Kubacki vyhral v Titisee-Neustadte aj druhé preteky

Dawid Kubacki oslavuje triumf v rakúskom Bischofshofene. (Autor: Matthias Schrader TASR/AP)

Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2019/2020 - Titisee-Neustadt (Nemecko)

3.Timi ZajcSlovinsko271,6 b (137,0+134,0)
4.Stephan LeyheNemecko269,2 b (135,0+140,5)
5.Karl GeigerNemecko266,2 b (137,5+134,0)
6.Anže LanišekSlovinsko264,3 b (136,5+135,0)

TITISEE-NEUSTADT. Poľský skokan na lyžiach Dawid Kubacki vyhral aj nedeľňajšiu súťaž Svetového pohára v Titisee Neustadte a zopakoval triumf zo soboty.

V nemeckom stredisku predstihol v tesnom súboji obhajcu veľkého glóbusu Japonca Rjoju Kobajašiho iba o tri desatiny bodu. Tretí skončil Slovinec Timi Zajc.

Víťaz prestížneho Turné štyroch mostíkov sa tešil zo štvrtého individuálneho triumfu v kariére.

Na čele sa Kubacki usadil už po prvom kole, keď doletel na značku 143 m a po výkone 133,5 m v druhom si náskok tesne ustrážil. Spolu nazbieral 283,3 bodu.

Kobajaši predviedol pri svojom prvom pokuse najdlhší skok súťaže - 147 metrov, dovedna mal 283 bodov. Zajc (271,6 b) sa na pódium vyšvihol zo siedmej priečky po prvom kole.

Nemec Karl Geiger obsadil piatu priečku za krajanom Stephanom Leyhem a stále je na čele celkovej klasifikácie SP s náskokom 83 bodov na Rakúšana Stefana Krafta.

Kubacki sa stal aj víťazom súťaže "Titisee-Neustadt 5", kde sa počítali aj skoky z kvalifikácie, a zinkasoval za to prémiu 25.000 eur. Teda asi o osem viac ako pri svojom celkovom triumfe na Turné.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári (po 15 súťažiach)

1.Karl GeigerNemecko886 b
2.Stefan KraftRakúsko803 b
3.Rjoju KobajašiJaponsko795 b
4.Dawid KubackiPoľsko764 b
5.Marius LindvikNórsko545 b
6.Kamil StochPoľsko474 b
Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Rozhodli tri desatiny. Kubacki vyhral v Titisee-Neustadte aj druhé preteky