KSW 42: Mamed Khalidov po ôsmich rokoch utrpel porážku

Adrián Mečiar|4. mar 2018 o 01:00

Tomasz Narkun sa postaral o prekvapenie v hlavnom zápase KSW 42.

Atlas Aréna v poľskej Lodzi bola včera dejiskom galavečera KSW 42. V hlavnom zápase sa stretli Tomasz Narkun a hviezdny Mamed Khalidov.

Napriek tomu, že to bol súboj šampiónov poloťažkej a strednej váhy KSW, v hre nebol žiaden opasok. Zápas prebehol v poloťažkej divízii, no nebol vypísaný ako titulový. Khalidov bol súčasťou podobného duelu v máji minulého roka, keď bol jeho súperom vtedajší šampión welterovej divízie Boris Mankowski.

Khalidov vstupoval do zápasu s Narkunom ako jasný favorit stávkových kancelárií. V úvode zápasu sa napĺňali papierové predpoklady, keď Khalidov poslal Narkuna k zemi dokonca dvakrát v priebehu 20 sekúnd.

Khalidov však postupne viditeľne začal spomaľovať. V treťom kole už bol Narkun tým bojovníkom, ktorý zasahoval lepšie údery. Vyčerpaný Khalidov sa potom ocitol vo veľmi nebezpečnom guarde Narkuna, ktorý preukázal výborné grapplerské zručnosti a dve minúty pred koncom duel ukončil technikou triangle choke.

„Ďakujem Mamedovi za najlepší súboj v histórii KSW, ďakujem skvelým fanúšikom, ďakujem úplne všetkým!" odkázal šťastný víťaz, 28-ročný Tomasz Narkun.

Mamed Khalidov utrpel prvú porážku po ôsmich rokoch. „Niekedy vyhráte, niekedy zas prehráte. Tak to v športe chodí,” odkázal. Khalidov stále je šampiónom KSW v strednej váhe. O jeho budúcnosti v tejto organizácii sa však špekulovalo už pred týmto zápasom, tak teda uvidíme, čo pre neho prinesie budúcnosť.

V co-main evente sme videli výhru ďalšieho papierového outsidera. Scott Askham si v už v prvom kole poradil s Michalom Materlom a v prípade, že Khalidov zostane v KSW, práve on by mohol byť jeho ďaľším vyzývateľom.

Mateusz Gamrot, ktorý je považovaný za jednu z najlepších ľahkých váh mimo UFC, si udržal svoju neporaziteľnosť, keď absolútne dominoval Grzegorzovi Szulakowskimu. Gamrot sa pred týmto duelom po prvýkrát pripravoval v American Top Teame.

´The Violence Queen´ Ariane Lipski má za sebou jeden z najťažších duelov jej kariéry. Silvana Juarez ju dokonca dokázala v treťom kole knockdownovať, no z víťazstva na body sa nakoniec po 5 kolách tešila Lipski. Tento súboj vošiel do histórie ako úplne prvý 5-kolový zápas v histórii KSW.

Lipski si ale z duelu okrem výhry odniesla aj roztrhnutú peru, ktorá pripomínala zranenie Robbieho Lawlera z nezabudnuteľnej odvety s Rorym MacDonaldom.

Kompletné výsledky podujatia KSW 42:

Tomasz Narkun def. Mamed Khalidov via submission (triangle) in R3
Scott Askham def. Michal Materla via TKO (liver kick) at 1:09 of R1
Mateusz Gamrot def. Grzegorz Szulakowski via submission (Americana) in R5 
Ariane Lipski def. Silvana Gomez Juarez via unanimous decision (49-46, 49-46, 49-46)
Martin Zawada def. Lukasz Jurkowski via TKO (corner stoppage) at 5:00 of R1
Marcin Wojcik def. Hatef Moeil via TKO (retirement) at 5.00 of R2
Karolina Owczarz def. Paulina Raszewska via submission (rear-naked choke) at 1:00 of R1
Filip Wolański def. Bartłomiej Kopera via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27) 
Krystian Kaszubowski def. Christopher Henze via TKO (elbows) at 1:06 of R1

Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»KSW 42: Mamed Khalidov po ôsmich rokoch utrpel porážku