Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Medzi mužmi začínal v Tatrane Prešov, teraz prestupuje do jedného z nalepších európskych tímov

Krištopans prestupuje do jedného z najlepších tímov v Európe. (Autor: tasr)
SITA|17. jan 2019 o 11:08

V slovenskom mužstve pôsobil šesť rokov.

PARÍŽ. Hádzanár Dainis Krištopans naplnil to, čo sa o ňom počas pôsobenia v Tatrane Prešov hovorilo. Stane sa hráčom jedného z najlepších európskych tímov.

Práve v centre Šariša vstúpil do veľkej mužskej hádzanej a už vtedy mal predpoklady, aby sa počas svojej kariéry dostal do veľkoklubu.

Lotyšský obor sa v Tatrane postupne vypracoval na výraznú oporu, ktorej výkony neušli ani predstaviteľom popredných európskych klubov.

Krištopans sa postupnými krokmi posúval ďalej, z Prešova po polročnej anabáze v katarskom Al-Rayyan SC zamieril do ambiciózneho bieloruského Meškova Brest a odtiaľ predvlani do macedónskeho RK Vardar Skopje, vtedy úradujúceho šampióna Ligy majstrov.

Dvadsaťosemročná ľavoruká pravá spojka však už pozná svoje nasledujúci pôsobisko. Druhý najlepší strelec nadnárodnej SEHA League, v ktorej môže pokoriť hranicu 700 strelených gólov, prestúpi v roku 2020 do "bohatého" a hviezdami nadupaného Paríža Saint-Germain HB, ktorému sa v predstihu upísal na tri roky.

Dainis Krištopans s výstižnou prezývkou "Drobček" pôsobil v Prešove, kam prišiel ako 18-ročný talent z SK Latgols, od leta 2009 do februára 2015.

Súvisiace články