Kráľ Hank ukončil kariéru!

Oh My Hockey|20. aug 2021 o 23:13

Dnes ukončil oficiálne kariéru jeden z najlepších brankárov minulého desaťročia, švédska legenda Henrik Lundqvist. Lundqvist dúfal v to, že si ešte zahrá aj napriek operácii srdca minulý rok. To sa bohužiaľ nestane.

Preložené vyjadrenie Henrika Lundqvista cez Twitter:
"Je čas.
Posledných 30 rokov som plne oddal hokeju a teraz je čas odísť z hry, ktorú som miloval a začať novú kapitolu.
Budúcnosť ma vzrušuje a za tie roky v hokeji som stretol mnoho úžasných ľudí, ktorí mi v tej ďalšej kapitole pomôžu rozvíjať sa a od ktorých sa môžem inšpirovať.
Je mnoho vecí, ktoré milujem na tejto hre: od toho ako som sa ako osemročný tešil na svoj prvý tréning po to, ako úžasne som sa cítil pred každým zápasov pred tými najlepšími fanúšikmi v tom najlepšom meste na svete posledných 15 rokov. Som neskutočne vďačný za všetko čo ma hokej v mojom živote naučil.
Vďaka všetkým trénerom a spoluhráčom, ktorý mi počas kariéry pomohli.
Vďaka švédskemu hokeju! Od vyrastania hokejovo vo švédsku až po reprezentovanie mojej krajiny na viacerých veľkých svetových turnajoch, všetko to patrí medzi moje najkrajšie spomienky.
Vďaka New York Rangers a New York City. Som narodený švéd, ale vďaka vám sa budem stále cítiť ako Newyorčan.
Vďaka NHL. Liga bola všetkým, o čom sa mi snívalo a viac.
Ešte by som sa chcel poďakovať hre menom hokej a jej fanúšikom! Dali ste môjmu životu zmysel a miloval som každú sekundu!
Vďaka všetkým"

Úspechy kráľa Hanka

Henrik Lundqvist v kariére dosiahol 459 výhier, čo ho radí na šieste miesto historickej tabuľky. V kariére zaznamenal úspešnosť zákrokov 91,8%, čo ho medzi brankármi s minimálne 200 zápasmi radí na 10 miesto historickej tabuľky. A taká menšia zaujímavosť, ale istý funfact. Je 13. najproduktívnejším brankárom histórie NHL s 27 asistenciami! Lundqvist získal v kariére Vezinovu trofej za najlepšieho brankára NHL v sezóne 2011-12. So Švédskom vyhral olympijske zlato z Turína 2006, olympijske striebro zo Soči 2014, zlatú medailu z MS 2017, striebornú medailu z MS 2004 a bronzovú medailu z MS do 18 rokov v roku 2000. Je taktiež dvojnásobným šampiónom vtedy pôvodne Elitserien z rokov 2003 a 2005.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: