Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Košice proti MŠK bez Kolesára, ŠKP túži po extrémnom úspechu

TASR|28. apr 2006 o 14:26

Bratislava 28. apríla (TASR) - Vízia štvrtého finále v poradí medzi hádzanármi Tatrana Prešov a MŠK Považská Bystrica sa už v sobotu môže stať realitou.

Dvojici favoritov chýba už iba krôčik na zopakovanie finálovej účasti z minulých troch sezón, predstavia sa však na palubovkách svojich papierovo slabších súperov - Prešovčania cestujú do Bratislavy a Považania do Košíc.

ŠKP inkasoval na palubovke úradujúceho majstra dve jednoznačné prehry (30:36 a 20:32) a aj preto by tréner policajtov Ján Hianik vnímal prípadný štvrtý duel ako veľké zadosťučinenie v súboji jeho mladíkov s adeptom na titul: "Bolo by pre nás extrémnym úspechom, ak by Prešovčania museli hrať v Bratislave aj v nedeľu. Poznáme však svoje sily i sily súpera a vieme, aké ťažké je dosiahnuť to. Verím, že ťahúňom družstva ako je Tarhai, či Mikéci sa podarí zabojovať lepšie ako v Prešove." Jeho náprotivok Šulc najskôr síce vyhlásil, že ŠKP je kvalitným sokom a zdupľoval, že Prešov má do činenia s klubom, ktorý spravil najväčší výkonnostný vzostup, no zároveň dodal: "Teraz už bude na Bratislavčanoch, čo dokážu, no najradšej by sme samozrejme rozhodli už v sobotu."

V druhej sérii najmä v prvom zápase domáci zverenci Martina Liptáka Košičanov prevalcovali (37:22), aj v druhom však dosiahli povinné víťazstvo (35:30). "Na druhej strane som však rád, že sa museli chlapci trochu vytrápiť, aby si uvedomili, že v Košiciach to nemusí byť vôbec ľahké. Nechceme však sériu zbytočne naťahovať a dlho sa v nej trápiť," avizoval jasný zámer vicemajstrov Lipták. Jeho bývalý spoluhráč i zverenec Gabriel Schmiedt pripustil, že jeho Košičania pod Manínom na domácich nemali. "Považská dokázala, že má lepšie a skúsenejšie družstvo. V sobotu nám bude už definitívne chýbať opora Kolesár, ktorému sa obnovilo zranenie, no jeho absenciu sme slušne zvládli aj v nedeľu v Považskej. Bude však treba, aby sme dobrú hru z určitých fáz zápasu dokázali natiahnuť na celú dobu stretnutia," upozornil Schmiedt.

Súvisiace články