Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Košice - Nové Zámky 32:30

SITA|Publikované 21. nov 2009 o 20:53

BRATISLAVA 21. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 13. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2009/2010:

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 13. kola slovenskej extraligy v hádzanej mužov 2009/2010:

MŠK Považská Bystrica - MŠK Hlohovec 38:31 (16:13)

Najviac gólov: Firit 10, Štefanisko 6, Adamčík, J. Kozák po 5, M. Kozák 5/5 - Zaťko 9/6, Vlčko 7/4, Bočkay 7

Pok. hody: 5/5 - 10/10, vylúčení: 12 - 9, ČK: Korňan za 3 vylúčenia - Laho za 3 vylúčenia, rozhodovali: Černý a Vydra, 800 divákov

Pre domácich to bol dôležitý zápas, dobrý a bojovný. Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom dejstve domáci odskočili v 37. min na 22:15 a vypracovaný náskok si udržiavali až do konca. Záver duelu stratil tempo vzhľadom na časté vylúčenia.

1. MHK Košice - HC Štart Nové Zámky 32:30 (17:12)

Najviac gólov: Guzy 7/2, Styrančák a M. Baláž po 6 - Fuňak 7, Hustý 6, Szapu 4

Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčení: 4 - 7, ČK: Jurko (Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Barborík a Rondoš, 300 divákov

Zápas bol v réžii domácich. V 50. min viedli Košičania rozdielom 8 gólov 29:21. Hostia mali lepší záver a dokázali nepriaznivý výsledok znížiť, keď hráči 1. MHK hrali už na pokraji svojich síl.

ŠKP Bratislava - HK 47 Trnava 35:25 (18:12)

Najviac gólov: Volentics 6, Spuchlák 6/2, Štepanovský 6/2 - Kováč 5, Kurka 4, Rumanovský 4

Pok. hody: 6/4 - 3/2, vylúčení: 4 - 9, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 300 divákov

Oba mužstva predviedli bojovnú hádzanú. Domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve a spravili menej chýb. O zisku dvoch bodov hráči ŠKP rozhodli už v prvom polčase, v druhom svoj náskok kontrolovali.