Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Kopecký sa dohodol s Floridou na štvorročnej zmluve

Tomáš Kopecký (Autor: SITA/AP)
SITA|28. jún 2011 o 08:51

Slovenský krídelník vymenil po dvoch sezónach Chicago Blackhawks za Floridu Panthers.

CHICAGO. Hokejový útočník Tomáš Kopecký sa dohodol na štvorročnej zmluve s klubom NHL Florida Panthers. K definitívnej dohode prišlo po tom, čo Panthers získali na hráča Chicaga práva v rámci pondelkovej výmeny za možnosť výberu v siedmych kolách draftov 2012 a 2013.

"Florida mala so mnou záujem rokovať ešte pred 1. júlom, keď hrozilo, že by ma oslovilo viacero tímov. Chicago nám dalo povolenie rokovať. Rozhovory sa začali pred troma, štyrmi dňami. V Chicagu nám vyšli v ústrety súhlasom, že keď sa dohodneme s Floridou, oni ma vymenia a niečo z toho ešte získajú," povedal Tomáš Kopecký.

Zaujímali sa aj Boston a Vancouver

Dvadsaťdeväťročný dvojnásobný víťaz prestížneho Stanleyho pohára s Chicagom a Detroitom by sa bez dohody stal od 1. júla neobmedzeným voľným hráčom. Počas sezóny prejavili o jeho služby záujem Boston, Vancouver i Washington, Chicago však vtedy výmenu odmietlo. Vzhľadom na terajší záujem Panthers a končiacu zmluvu však rokovania povolilo.

"Florida nám s agentom povedala, že nemáme ani kontaktovať iné mužstvá, že sa určite dohodneme. Napokon všetko dobre dopadlo, som spokojný. Florida je veľmi pekné miesto, je tam stále teplo, pre rodinu je to ideálne," doplnil Tomáš Kopecký.

Kopeckého si vyžiadal generálny manažér Floridy Dale Tallon, ktorý ho v roku 2009 priviedol do Chicaga a podpísal s ním 1. júla ako vtedajší GM "jastrabov" dvojročnú zmluvu v tíme Blackhawks. Tallon, ktorý pôsobil v Chicagu na poste generálneho manažéra od roku 2005 a skončil na ňom dva týždne po podpise zmluvy s Kopeckým, získal už v piatok z Chicaga iného hráča - obrancu Briana Campbella.

Florida buduje nový tím

"Bol som si istý, že môžeme získať Campbella, a teraz dúfam, že tu udržíme aj Tomáša, keďže je to víťazný typ. Vyhral v Detroite, zvíťazil v Chicagu. Je to všestranný chlapec s veľkou odvahou a odhodlanosťou. Takéto typy hráčov chceme mať v našej zostave," poznamenal pre Chicago Tribune 60-ročný Tallon, ktorý je generálnym manažérom Floridy od 17. mája minulého roka.

"Generálny manažér mi povedal, že prestavujú celé mužstvo od základu, aby boli úspešní. Poznám ho a viem, že urobí všetko pre to, aby začali vyhrávať," uviedol Tomáš Kopecký.

Odchovanec Dukly Trenčín Tomáš Kopecký pôsobí v zámorí už od roku 2000. V NHL odohral tri sezóny v Detroite a dve v Chicagu. V každom z týchto tímov dokázal získať Stanleyho pohár. V uplynulých dvoch ročníkoch zarobil v Chicagu 1,2 milióna USD za sezónu.

Florida je tímom, ktorý doteraz nenaplnil minimálnu platovú kvótu na budúcu sezónu. Tá predstavuje 48,3 milióna USD. "V Chicagu som prežil krásne dva roky, zvykol som si tam. Odchádza sa mi ťažko, keďže v Chicagu je aj Marián Hossa, s ktorým sme si výborne rozumeli. Život hokejistu je však taký. Verím, že na Floride vydržím štyri roky," doplnil Tomáš Kopecký.

Súvisiace články